PURITO Snail Repair Advanced Serum

PURITO Snail Repair Advanced Serum

1,199.00 ден 999.00 ден

Out of stock

Кога и како да го користам овој производ?
Откако ќе нанесете тонер, испумпајте еднаш или два пати од серумот и аплицирајте преку целото лице, нежно и рамномерно и оставете да се апсорбира. По чистењето на лицето, пред легнување навечер, измешајте го овој серум со слуз од полжав со крема и аплицирајте целосно на вашето лице. Оваа комбинација ќе и даде длабока хидратација на вашата кожа преку ноќта.

Имам недостаток на влажност и хранливост во мојата кожа. Дали само еден серум е доволен за оваа состојба?
Производот содржи неверојатни 93% прочистен слуз од полжав и со тоа серумот обезбедува доволно хранливи состојки за мазна, мека и еластична кожа. Серумот содржи и хијалуронска киселина за да обезбеди длабока хидратација на кожата.

Кој ефект го дава слузот од полжав?
Слузот од полжав помага во регенерацијата на кожата која е оштетена од ултравиолетовите зраци или надворешните влијанија, давајќи и на кожата виталност и мазност. Исто така ја одржува вашата кожа хидрирана долг период.

Што е слуз од полжав?
Слузот од полжав се состои од: муцин, алантоин, гликолинска киселина и колаген. Хондроитинот сулфат како главна состојка на Муцинот, ја храни и закрепнува кожата, додека алантоинот и гликолинската киселина ја зајакнуваат кожната бариера и колагенот и помага на сувата кожа со длабока хидратација и нега на брчките.

Дали производот е тестиран на животни?
PURITO е ПРОТИВ тестирање на производи на животни. Заради тоа, сите наши производи не се тестирани на животни.

Опис

За мене Затегнете ја еластичноста на вашата кожа! 99% чист и хранлив серум директно од природата. Слузот од полжав ја заштитува оштетената кожа и исто така е одличен за намалувањето на пеги и лузните настанати од акни. Хијалуронската киселина, Пантенолот и Азиската Центела се состојки кои го зголемуваат еластинот и колагенот на кожата, правејќи го перфектен производ за против стареење. Со 93% високо концентриран слуз од полжав и помага на вашата кожа во надополнување на природната влажна бариера на кожата и да обезбеди долготрајна хидратација. Клучно
  1. Високо концентрираниот слуз од полжав до 93% обезбедува одлична делотворност дури и со мала количина.
  2. Не содржи ниту една од 10те опасни состојки во козметиката, како што се: парабените, етанол, ПЕГ, вештачки ароми, вештачки бои и фталати.
  3. Производот содржи високо концентриран 93% прочистен слуз од полжав и хијалуронска киселина за богата исхрана и длабока хидратација на кожата со само една апликација.
  4. Екстрактот од слуз од полжав помага во намалување на кожните проблеми и лузните, исто така главните состојки како пантенолот и хијалуронска киселина ја одржуваат и надополнуваат влажноста и помагаат за нега на брчките.
  Супер тип! Интензивна нега која ја оздравува оштетената кожа. Snail Repair Serum