PURITO Sea Buckthorn Vital 70 Cream

PURITO Sea Buckthorn Vital 70 Cream

1,199.00 ден 1,089.00 ден

Out of stock

Кога треба да го користам овој производ?
По чистењето на лицето и по тонер и серум рутините аплицирајте од оваа крема. Ја заштитува вашата кожа од надворешните влијанија со создавање на заштитен слој на кожата кој спречува губење на влажноста.
Дали може да очекувам ефекти од други витамини покрај витаминот Ц?
Производот обезбедува седум витамински ефекти – Витамин А за мазна кожа, Витамин Е за заштита на кожата, Витамин Д за имунитетот на кожата, Витамин Б за смирување и хранење на кожата, Витамин П за антибактериско дејство и Витамин К за против стареење на кожата.
Што е клучно за осветлувањето на тенот на кожата?
Што повеќе Меланин, кој е важен фактор во определувањето на пигментацијата на кожата, толку потемна кожа. Затоа, нанесувањето на витамин Ц на кожата е важно бидејќи го спречува создавањето на меланоцитите и со тоа го спречува производството на меланин. Во составот на кремата има исто така и Ниацинамид чија улога исто така е осветлување и регулирање на пигментацијата на кожата.
Дали кремата ќе ми помогне за лузните настанати од акни?
Нанесувањето на Витамин Ц на меланинскиот пигмент кој е причина за кафените лузни настанати од акни, го спречува производството на меланин и заедно со ниацинамидот го подобрува ефектот на осветлување на кожата, помагајќи во елиминирање на лузните.
Што се бобинки од волчји трн?
Бобинките од волчји трн се многу богати со витамини и заради тоа се нарекува овошје од витаминско дрво (или Hippophae rhamnoides). Затоа, бобинките од волчји трн помагаат во смирување на уморна кожа, ја заштитуваат кожата од штетни надворешни фактори и ја одржуваат виталноста на кожата.

Опис

За мене Време е за Витамин Ц ! Витаминска крема со состав од 70% високо концентриран екстракт од бобинки од волчји трн кој содржи до 2000 мг витамин Ц со цел да ја нахрани и хидратира безживотната кожа и да го избалансира тенот на кожата. Станува збор за безбедна и искрена козметика која во својот состав не ги содржи 20те опасни состојки, 26те алергени или конзерванси. Производот ќе има подобар ефект ако се чува во фрижидер како што го чувате и складирате свежото овошје. Клучно
  1. Крема со високо концентриран 70% екстракт од бобинки од волчји трн како база наместо прочистена вода.
  2. Кремата има состав од сирови состојки од бобинките од волчји трн, а не од водата од бобинките од волчји трн.
  3. Кремата содржи природно масло од лушпа од портокал со цел да пренесе свеж мирис, без ништо вештачко во составот.
  4. Безбеден производ изработен целосно од нежни и чисти природни состојки.
Супер Тип! Рутина со Витамин Ц која резултира со осветлување на вашата кожа со виталност!

Состојки

Hippophae Rhamnoides Fruit Extract(70%), Methylpropanediol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Niacinamide, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Cetearyl Alcohol, Phenyl Trimethicone, Portulaca Oleracea Extract, Citrus Unshiu Extract, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Adenosine, Panthenol, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate SE, Methyl Methacrylate Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Arginine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA