PURITO Sea Buckthorn Vital 70 Cream 50ml

PURITO Sea Buckthorn Vital 70 Cream 50ml

1,228.00 ден 1,105.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Овој крем содржи 70% од екстрактот од бобинки од волчји трн, плод на витаминското дрво, кој помага да се осветли и подобри текстура на кожата.

Овошјето од бобинки од волчји трн содржи до 2000 мг витамин Ц  и други витамини како Е, Б1, Б2 и К и е познато како Овошје на витаминско дрво.

Оваа крема го балансира и подобрува тенот, помагаат во избледување на дамки, пеги и флеки од акни и длабински ја хидрираат кожата, давајќи и свеж и здрав изглед.

Има геласта текстура и голем број на есенцијални навлажнувачки состојки кои обезбедуваат долготрајна хидратација на кожата.

Клучни состојки:

  • Екстракт од бобинки од волчји трн

Екстрактот од бобинки од волчји трн е богат со витамини како Ц, Е, Б1, Б2 и К, познато како Овошје на витаминско дрво. Овој крем за ревитализација го осветлува тенот на кожата и помага во намалување на брчките спречувајќи предвремено стареење на кожата.

  • Ниацинамид

Ниацинамидот е активна форма на витамин Б3 која ја го осветлува тенот, дамките и флеките од акни, го регулира лачењето на себум, го подобрува изгледот на порите и визуелно ги намалува, ги смирува црвенилата и иритациите од кожата и го подобрува изгледнот на брчките и фините линии.

  • Екстракт од цитрус

Оваа состојка помага да се подобри еластичноста, спречува предвремено стареење на кожата, ја подобрува бариерата на кожата и помага во осветлување на тенот, флеките од акни, дамките и пегите.

Како се користи овој производ?

  • Може да се користи и во дневната и вечерната рутина; како претпоследен чекор од утринската рутина, по кремата пожелно е да нанесете крема за сонце или како последен чекор од вечерната рутина.

СУПЕР ТИП: Чувајте го производот на ладно, суво и темно место по можност во фрижидер!

Состав:

Water, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract (70%) (brightening), Glycerin (humectants), Methylpropanediol (humectants), Cetyl Ethylhexanoate (occlusive), Jojoba oil (occlusive), Niacinamide (brightening), Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (emulsifiers), Cetearyl Alcohol (emulsifiers/stabilizers), Butylene Glycol (humectants), Phenyl Trimethicone (texturing Agents), Portulaca Oleracea Extract (skin-conditioning agents), Citrus Unshiu Extract (skin-conditioning agents), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factors/ humectants), Adenosine (improves wrinkles), Panthenol (strengthens skin barrier), Sorbitan Stearate (emulsifiers), Glyceryl Stearate SE (emulsifiers), Methyl Methacrylate Crosspolymer (texturing Agents), 1,2-Hexanediol (emulsifiers), Carbomer (viscosity increasing agents), Arginine (pH adjusters), Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer (viscosity increasing agents), Caprylyl Glycol (skin-conditioning agents), Ethylhexylglycerin (skin conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers)