PURITO Pure Hyaluronic Acid 90 Serum

PURITO Pure Hyaluronic Acid 90 Serum

1,099.00 ден 999.00 ден

Out of stock

Кога и како да го користам овој производ?
По нанесување на тонер на вашата кожа на лицето, аплицирајте нежно, соодветна количина од серумот преку целото лице. Може да го користите заедно со крема на сува или уморна кожа за подобар ефект.
Производот дава навистина освежувачко чувство. Дали е тоа од алкохол?
Алкохолот може привремено да даде освежувачко чувство, но на подолги стази може да создаде мртви клетки на кожата. Purito производите нудат здрава и освежувачка сензација користејќи само хијалуронска киселина наместо алкохол.
Како со овој навлажнувачки и хидратантен серум до подобри ефекти за брчките?
Хијалуронската киселина ги надополнува клетките на кожата со влажност и е многу ефикасна за нега за фините брчки.

За да добијам максимална хидратација со кој производ треба да го користам овој серум?
Кога го користите серумот заедно со PURITO Deep Sea Pure Water Cream, ќе ја елиминирате внатрешната сувост и жедната кожа, резултирајќи со влажен и хидрирачки ефект.

Кои се останатите ефекти на кожата со користењето на овој серум?
Во составот на овој серум покрај хијалуронската киселина, има и витамин Ц и екстракт од алое вера. Најосновните елементи за намалување на црвенилото и лузните настанати од акни се токму витаминот Ц и хијалуронската киселина, па со тоа серумот ќе ви помогне да ги смирите црвенилото и проблематичните лузни настанати од акни.

Опис

За мене Водена бомба за  дехидрирана масна кожа! Хијалуронската киселина е природна состојка која извлекува до 1000 пати од тежината на сопствената влажност и го формира дермисот на кожата со колаген и еластин. Исто така, таа е клучна состојка која е вклучена во хранењето на клетките на кожата и заслужна за регенерација и создавање на нова кожа. Серумот Чиста Хијалуронска киселина 90 содржи и витамин Ц, кој е ефективен за осветлување на кожата, измазнување на брчки и против стареење на кожата. Клучно
  1. Хијалуронската киселина е главна состојка во составот на овој серум со неверојатни 90%.
  2. Одлична искористеност со лесна влажна текстура и брзо впивање без леплив и лигав момент.
  3. Со тоа што во својот состав содржи и витамин Ц, серумот обезбедува значајно осветлување на тенот на кожата.
  4. Серумот содржи аскорбинска киселина, екстракт од лист од алое вера, лактобацилус и хлорела фермент.
Длабока хидратација од синото море, ПУРИТО освежувачка хидратантна рутина!
 

Како се користи

 
 

Супер тип # 1

Измешајте 1:1 од Purito Pure Hyaluronic Acid 90 Serum и од PURITO Deep Sea Pure Water Cream и оставете да се апсорбира во кожата на целото лице. Со оваа комбинација ќе и пружите длабока хидратација и освежување на кожата.
 

Состојки

Sodium Hyaluronate liquid(90%), Glycerin, Water, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Tuber MagnatumExtract, CamelliaSinensis Leaf Extract,Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Sodium Polyacrylate, Adenosine, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Ascorbic Acid, Lactobacillus/Kelp Ferment Filtrate, Chlorella Ferment