PURITO JEJU Volcanic Scoria Konjac Sponge

PURITO JEJU Volcanic Scoria Konjac Sponge

489.00 ден 440.00 ден

Продуктот го има на залиха!

По што се разликува овој сунѓер од обичните редовни сунѓери?
Сунѓерот е наменет за нежно чистење и има мека структура во споредба со памукот, газата, полиестерската крпа и сунѓерот. Ја заштитува кожата од оштетување како и кожната бариера и може да се користи и за новороденчиња, оштетена и сензитивна кожа без никаква иритација.

Кои се предностите за негата на кожата од овој производ?
Нежно ги отстранува нечистотиите во кожата, мртвите клетки на кожата, остатоците од шминка и нечистотиите во порите и ги елиминира микро контаминантите од кожата со неговата фина структура на влакна. Со 100% природни состојки за дневно користење без никаква иритација.

Дали може да го користам овој производ за моето бебе?
PURITO Konjac Sponge е рачно изработен вегански производ. Гарантира безбедност и со својата компактна и мека структура е соодтветен за користење за сензитивна кожа, вклучувајќи ја детската и атопична кожа.

Колку време можам да го користам овој производ?
За стерилизација, натопете го сунѓерот во топла или вода која врие на 5 минути или стерилизирајте го во микробранова печка. Ова нема да го оштети производот и обезбедува долготрајно користење.

Дали производот има рок на траење?
Производот е спакуван со „freeze-drying“ техника, па затоа и нема рок на траење.

Опис

За мене  Перфектен избор за мојата сензитивна кожа! Ултра мек и нежен сунѓер за чистење и ексфолијација на кожата на лицето. Со перфектната форма и создавајќи густа пена помага во чистење на секој дел од лицето. Со фина сунѓереста структура која целосно го апсорбира себумот, ги прочистува црните и белите комедони и целосно ги отстранува мртвите клетки на кожата без никаква иритација и го остава лицето во свежа и чиста состојба. Супер Тип!