PURITO Galacto Niacin 97 Power Essence

PURITO Galacto Niacin 97 Power Essence

1,339.00 ден 1,205.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Кога треба да го користам овој производ?
Наутро и навечер по чистењето на лицето, исчистете го лицето со Fermented Essence. Испумпајте еднаш или два пати од Galacto Essence и аплицирајте преку кожата на целото лице и оставете го да се апсорбира.
Повеќе за ефектите од Ферментираниот Галактомис
Ферментираниот Галактомис содржи природни хидрирачки фактори, слични на клетките на кожата кои ги балансираат маснотитиите и водата. И помага на кожата повторно да добие чиста, сјајна и цврста текстура како порцелан.
Од каде се изведени Галактомисите?
Ферментираниот Галактомис е создаден користејќи ја добрата бактерија од природен квасец. Изведувајќи ги од ферментирана бактерија само ензимите и состојките кои се благотворни за кожата, се дуплира ефикасноста на постоечките ензими да го зголеми степенот на апсорпција на кожата.
Дали е во ред некој со сензитивна кожа да го користи овој производ со Витамин Ц серумот за да достигне максимум осветлување на кожата?
По чистењето на кожата, земете козметичко памукче на кое ќе натопите од Galacto Essence, аплицирајте на вашата кожа и оставете да се апсорбира и потоа аплицирајте Витамиц Ц серум да го максимизирате осветлувачкиот ефект на кожата. Аплицирајте Sea Buckthorn Cream која е одлична за постигнување на осветлувачки ефект во последниот степен за хидратација и заштита на кожата.

Опис

За мене Златен рецепт за чиста, сјајна и перфектна кожа! Оваа есенција се состои од 92% ферментиран галактомис (galactomisses), кој е високо квалитетен сиров материјал богат со витамини, минерали, амино киселини, органски киселини и пептиди добиени од квасец и максималните дозволени 5% ниацинамид од страна на Министерството за безбедност на храна и лекови. Ги извлекува максималните осветлувачки и измазнувачки ефекти додека значително го подобрува здравјето на кожата и сјајот. „Лактобацилус/ферментиран ориз„ служи за потиснување на меланогенезата и да помогне во осветлување на кожата и „Бифида Фермент Лизат” која е пробиотска состојка која помага во подобрување на целосниот тен и текстура на кожата, како и целосна хидратација на вашата сува кожа. Клучно
  1. Питера есенцијата (природна био состојка која потекнува од ферментацијата на квасецот) целосно ги елиминира штетните состојки како што се Феноксетанолот, Парабен и ПЕГ кои се вообичаени состојки на скапите ферментирани есенции.
  2. Серумот комплетно ги елиминира опасните состојки како што се Феноксетанолот, парабен и ПЕГ. Сите состојки се нежни и чисти дури и за сензитивна кожа.
  3. Станува збор за целосно природен и чист производ со високо квалитетни, високо концентрирани сирови состојки.
  4. Есенцијата изобилува со хранливи материи, но исто така содржи и Бифида Фермент Лизат кој ја заштитува кожата од атописки дерматит, затегнатост и слабост. Галактомисот исто така ја осветлува кожата.
Супер Тип! ПИТЕРА 2+1=3 Чекори, Нутритивна нега!

Состојки

Galactomyces Ferment Filtrate, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Viscum Album (Mistletoe) Leaf Extract, Bifida Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Allantoin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA