PURITO Fermented Complex 94 Boosting Essence

PURITO Fermented Complex 94 Boosting Essence

1,339.00 ден 979.00 ден

Out of stock

 Кога треба да го користам овој производ и со кои производи препорачувате да се користи за максимални ефекти?
Користете го секое утро и вечер. За максимален ефект користете го заедно со Galacto Essence. Погледнете ја PURITO Питера 2+1 Рутина.
Како се користи овој производ?
По чистењето на лицето, натопете козметичко памукче во овој тонер и поминете ја кожата на лицето. Повторно, земете соодветна количина од тонерот и нанесете преку целото лице и оставете да се апсорбира.
Која е ефикасноста на главната состојка Лактобацилус која има 94 % учество во ферментираниот комплекс и Бифида Фермент Лизат?
„Лактобацилус/ферментиран ориз„ служи за потиснување на меланогенезата и да помогне во осветлување на кожата и „Бифида Фермент Лизат” која е пробиотска состојка која помага во подобрување на целосниот тен и текстура на кожата, како и целосна хидратација на вашата сува кожа.
Кои состојки ги има во составот покрај ферментираниот комплекс?
Покрај ферментираните екстракти од зрнести плодови и филтрати, овој производ содржи и Нијацинамид за ефективно осветлување на кожата и Аденозин која е состојка за против стареење на кожата и која го зајакнува процесот на зголемување на бројот на клетките во дермисот што помага во одржување на цврстината на кожата.
Колкаво количество на Нијацинамид има во овој производ?
Нијацинамидот е ефективен за осветлување на кожата ако е присутен во количество од 2% до 5%. PURITO Fermented Complex 94 Boosting essence содржи 3% Нијацинамид.

Опис

За мене Со една капка чудо,  до блескава и здрава кожа! Со ефективната пенетрација на малите честички, природната ферментирана нутритивна есенција со 94% ферментиран комплекс постигнува висока апсорпција и пенетрација во споредба со вообичаените производи.  Оваа есенција содржи Нијацинамид кој го чисти и изедначува тенот на кожата и Аденозин кој ја одржува цврстината на кожата и ги намалува брчките и го зајакнува процесот на зголемување на бројот на клетките во дермисот. Клучно
  1. Од оваа есенција се комплетно исклучени опасните и штетните состојки како што се Феноксетанол, Парабени и ПЕГ. Сите состојки се нежни и чисти и може да се користат и за сензитивната кожа.
  2. Не само што ја подобрува еластичноста на кожата, туку исто така и брзо ја смирува иритираната кожа за стекнување на максимално здрава, јака и цврста кожа.
Супер Тип! Питера 2+1 Нутритивна нега за кожата со долготраен нутритивен бенефит

Состојки

Butylene Glycol, Lactobacillus/Rice Ferment, Camellia Sinensis Leaf Extract, Taraxacum Platycarpum Extract, Morus Alba Bark Extract, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Bifida Ferment Lysate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Viscum Album (Mistletoe) Leaf Extract, Arginine, Caprylyl Glycol, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Portulaca Oleracea, Extract, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Perilla Ocymoides Seed Extract, Glycerin, Saccharomyces/Viscum Album (Mistletoe) Ferment Extract, Saccharomyces/Imperata Cylindrica Root Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA