PURITO Defence Barrier pH Cleanser 150ml

PURITO Defence Barrier pH Cleanser 150ml

774.00 ден 696.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Заштитете ја вашата бариера за кожа користејќи благo киселкаст чистач со pH 5,5. Овој освежувачки чистач во форма на гел се трансформира во богата пена што нежно ја чисти кожата. Формулиран е со екстракт од Centella за да ја хидрира, смири и зајакне кожата. Изработен од безбедни состојки, без присуство на никакви вообичаени штетни адитиви, како што се ПЕГ и Сулфат. Обезбедува екстра брзо ослободување на кожата од сувост и нуди длабока хидратација.

Како се користи овој производ?

  • Ставете мала количина во вашата дланка и додадете вода за да се создаде пена.
  • Нанесете на влажна кожа и нежно масирајте ги лицето и вратот со кружни движења.
  • Исплакнете го лицето темелно со млака вода.

 

Состав:

Water, Coco-Betaine (cleansing agents), Sodium Lauroyl Methyl Isethionate (cleansing agents), Arginine(pH Adjusters), Sodium Chloride(Viscosity Increasing Agents), Betaine(Humectants), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer(Viscosity Increasing Agents), Hydroxyacetophenone(Antioxidants), Sodium Methyl Isethionate(cleansing agents), Lauric Acid(cleansing agents), Centella Asiatica Extract (skin-conditioning agents), Sodium Laurate(cleansing agents), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil(Skin-Conditioning Agents), Ethylhexylglycerin(skin-conditioning agents), Allantoin (skin protectants), Disodium EDTA (stabilizer), 1,2-Hexanediol(Solvents)