PURITO Cica Clearing BB Cream #23 Natural Beige 30ml

PURITO Cica Clearing BB Cream #23 Natural Beige 30ml

824.00 ден 741.00 ден

Продуктот го има на залиха!

PURITO Cica Clearing BB Cream обезбедува природен и блескав финиш, лесно чувство на кожата, заштитува од UVA и од UVB зраци и ја зајакнува кожната бариера. Нежно се апсорбира и има долготрајна формула. Овој производ не содржи вештачки мириси, есенцијални масла и штетни состојки кои може да предизвикаат иритација, што го прави одличен за луѓе со сите типови на кожа, вклучувајќи ја и чувствителната кожа.

Овој производ во својот состав НЕ содржи:

  • Феноксетанол
  • Парабени
  • Вештачки бои
  • Тританоламин
  • Есенцијални масла
  • Вештачки парфеми

Како се користи овој производ?

  • Нанесете соодветна количина од производот рамномерно на целото лице и врат како последен чекор од рутината.

Состав:

Water, Titanium dioxide (UV filters), Ethylhexyl Methoxycinnamate (UV filters), Cyclopentasiloxane (emollient), Butylene glycol (humectants), Ethylhexyl salicylate (UV filters), Cyclohexasiloxane (emollient), Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone (skin-conditioning agents), Niacinamide (brightening), Hydrogenated (C6-14 Olefin) (emollient), Zinc oxide (UV filters), mica (color stabilizers), Sodium chloride (viscosity increasing agents), Zinc stearate (color stabilizers), Dextrin Palmitate (viscosity increasing agents), Disteardimonium Hectorite (color stabilizers), Sorbitan Oleate (emulsifiers), Centella Asiatica Extract (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Asiaticoside (strengthens skin barrier), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), ka Frill glycol (emollient), Triethoxycaprylylsilane (color stabilizers), Aluminium hydroxide (skin protectants), Allantoin (skin-conditioning agents), Panthenol (strengthens skin barrier), Glycerin (humectants), Caprylhydroxamic acid (product stabilizers), Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolyme (viscosity increasing agents), Adenosine (improves wrinkles), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Tocopherol (antioxidants), Iron Oxides (CI 77492) (colorants), Iron Oxides (CI 77491) (colorants), Iron Oxides (CI 77499) (colorants)