PURITO Centella Unscented Serum

PURITO Centella Unscented Serum

1,269.00 ден 1,142.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Дали овој производ ги смирува акните?
Суштинската состојка во овој производ е високо концентрирана Азиска Центела, која има антивоспалитетен ефект, па со тоа ги смирува воспалените акни настанати со бактериска контаминација.
Дали овој производ може да го користат бремени жени?
Да, бремените жени може да го користат. Како и да е, ако имате некоја специфична физичка конституција, консултирајте се со вашиот доктор во однос на состојките пред користење.
Дали овој производ содржи парфем?
Овој производ не содржи никакви есенцијални масла и никакви парфеми, мириси и ароми.
Кога може да го користам овој производ?
Користете го повеќе од еднаш на ден, наутро и навечер. По чистењето на лицето, измазнете ја текстурата на кожата со нежен тонер. Истиснете 1-2 пати од пумпата од производот и нежно нанесете на кожата. Ако ја чувствувате вашата кожа особено сува, нанесете неколку слоја.
Сакам нега за брчките. Дали ако го користам овој производ подолг временски период ќе има измазнувачки ефект на брчките?
Да, бидејќи во својот состав ги има сите 4 типови на состојки со кои се намалуваат и измазнуваат брчките како што се: Пептиди, Аденозин и Пантенол. Користејќи го овој производ континуирано подолг временски период со сигурност ќе има измазмувачки ефект на постоечките и спречување на појава на нови брчки.
 

Опис

За мене Centella Серум без ароми, супер решение за спасување на супер сензитивната кожа! Загрижени сте за вашата оштетена кожа која станала уште посензитивна заради промена на годишното време, одредена работа или загадувањето? Затоа сега може да го пробате нашиот Centella Серум без ароми. Синергетскиот ефект на екстрактот од 49% од Азиската Центела има за цел да ја подобри синтезата на колагенот и Ниацинамидот кој обезбедува одлични ефекти во регенерација на кожата и ги решава проблемите со смирување на лузните. Како дополнување, Керамиди, Натриум Хијалорунат и Пептиди се состојки кои ја зајакнуваат кожната бариера која е првата линија за одбрана на кожата, правејќи ја кожата цврста, започнувајќи одвнатре. Подарете и комфор и одмор на вашата кожа која станала уморна и сензитивна заради надворешните влијанија и иритации. Предности 1.Безбедна заштита со чисти состојки  За слабата кожа која е изложена на оштетувања, кожата изложена на стрес и супер сензитивната кожа безбедноста и заштитата се најбитни. Состојките во Серумот без ароми се едноставни и чисти, па може да го користат и мажи и жени, млади и стари без никаква грижа.Ќе искусите кожа која станува поотпорна и поблескава секој ден се повеќе. 2.Нега за зацрвенета и иритирана кожа и нееднаков тен на кожата Овој производ содржи 49% високо концентриран екстракт од Азиска Центела кој има одлични ефекти за регенерација на кожата и нејзино закрепнување.Екстрактот од Азиска Центела нуди синергетски ефект со избелувачки функционални состојки, Ниацинамид и Пептиди, кои ја смируваат оштетената кожа и го активираат заштитниот слој на кожата обезбедувајќи силен напреден ефект. Серумот без ароми ќе обезбеди блескава витална енергија на нееднаквиот тон на кожата и затемнетите делови на кожата од лузните. Имајте хидрирана, блескава кожа која блеска одвнатре нанадвор. 3.Нега на кожната бариера за кожа која е сензитивна заради надворешните влијанија Ако сте загрижени за вашата кожа која станала уште посензитивна заради надворешните влијанија пробајте го нашиот Серум без ароми.Подобрување на кожната бариера е клучно, па со цел да се зајакне мора интерцелуларните липиди кои ја формираат кожната бариера да се зајакнат. Состојките во Серумот без ароми како Керамиди, Натриум Хијалорунат и Центела ја зајакнуваат кожната бариера започнувајќи од нејзините корени.

Состојки

Centella Asiatica Extract(49%), Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid,Palmitoyl Hexapeptide-12, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Dipeptide-10,Carbomer, Arginine, Sclerotium Gum, Hydrolyzed Jojoba Esters, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-10 Myristate, Panthenol, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydrogenated Lecithin, Camellia Sinensis Leaf Extract,Pancratium Maritimum Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Adenosine