PURITO Centella Green Level Unscented Sun

PURITO Centella Green Level Unscented Sun

1,199.00 ден 1,099.00 ден

Out of stock

Дали во овој производ има некој мирис и арома?
Оваа природна крема за сончање во својот состав нема мириси и ароми. Не содржи никакви вештачки мириси и ароми и мирисите од неговите природни состојки се целосно блокирани користејќи ја нашата лиценцирана технологија.

Дали оваа крема за сончање може да користи за сензитивна кожа исто така?
PURITO ги исклучи од својот состав сите состојки кои вообичаено се наоѓаат во повеќето креми за сончање со хемиски заштитен фактор, а кои ја влошуваат состојбата на акните и ја иритираат сензитивната кожа, како што се: ethylhexyl methoxycinnamate, 2-methylbenzylidene camphor, oxybenzone, и abobenzone. Наместо тие, ние користевме исклучиво состојки кои се сертифицирани согласно EWG Green Level со оценки 1 и 2, и со тоа обезбедувајќи дека овој производ е безбеден и соодветен за користење за сите типови на кожа.

Секогаш кога аплицирам крема за сончање пред шминка потоа ја чувствувам кожата тешка и запурена.
За разлика од останатите креми за сончање кои создаваат физичка подлога за да обезбедат УВ заштита, овој производ се апсорбира во кожата, во која се трансформираат УВ зраците во безопасна топлина, па заради тоа не ја чувствувате на вашата кожа. Покрај тоа, со своите 70% водена база и 4 различни типови на есенции исто така е и хидратантна крема, правејќи го уште полесно аплицирањето на природна шминка.

Дали оваа крема за сончање нуди заштита против УВА и УВБ?
Без разлика за кое годишно време станува збор, оваа крема за сончање се апсорбира длабоко во кожата и обезбедува солидна заштита против УВА (ПА рејтинг) кои го забрзуваат стареењето на кожата и УВБ (СРФ рејтинг) кои директно ја иритираат кожата и предизвикуваат воспаленија или изгореници, особено во текот на пролетта и лето кога изложеноста на сонце е најголема. Исто така, станува збор за фотостабилна крема за сончање што ја прави и доста ефикасна за заштита на кожата против јаките УВ зраци со својот УВ филтер против зрачењето.

Вообичаено кремите за сончање се апсорбираат многу брзо. Дали може овој производ да се користи и на сува кожа?
Овој производ содржи хијалуронска киселина која дава длабока хидратација на кожата како и екстракт од Азиска Центела кој го враќа балансот на маснотија/влажност на кожата и помага во производството на колаген кој ја дава еластичноста на кожата. Со други зборови, оваа крема за сончање ги има сите неопходни состојки за одржување на вашата кожа здрава и секогаш добро хидрирана.

 

Опис

За мене Крема за сончање без ароми и многу нежна формула! Ако до сега не можевте да користите крема за сончање поради нејзиниот јак мирис или заради тоа што на вашата кожа не и годат природните есенцијални масла, тогаш треба да ја пробате оваа крема за сончање без ароми на Purito. Во составот има високо концентрирана азиска центела и ви обезбедува „CICA нега„ со зголемена содржина на  madecassoside. Новата „CICA нега„ ја поттикнува кожната бариера да обезбеди подобра заштита од јаките ултравиолетови зраци и надворешни стимулации. Производот содржи благи и безбедни состојки кои помагаат да се избегнат несаканите ефекти од постоечките хемиски креми за сончање како што се иритациите на кожата и очите. Не предизвикува непријатност дури и кога е нанесена на многу сензитивна кожа. Ако досега аплицирањето на крема за сончање пред да нанесете шминка беше тешко заради тоа што оставаше бели траги и имавте непријатно чувство, оваа крема за сончање на Purito без ароми е вистинскиот производ за вас, заради тоа што кога ќе нанесете доволен слој, дава транспарентна подлога и не остава тежок финиш на кожата. Клучно
  1. Користејќи ја нашата лиценцирана технологија, ги изоставивме сите ароми и мириси од сите нивни сирови состојки да ви обезбедиме вам, крема за сончање целосно без ароми и мириси.
  2. Погодна за користење дури и за најсензитивната кожа, бидејќи не содржи природни есенцијални масла.
  3. Обезбедува уште поефективна заштита од надворешните стимулации и ултравиолетови зраци, зајакнувајќи ја кожната бариера со надградениот и високо концентриран екстракт од азиската центела.
  4. Кремата содржи благи и чисти состојки и не предизвикува иритација на очите.
  5. Нанесувајќи ја на кожата, добивате тенка и транспарентна подлога која е супер подлога за аплицирање на шминката.
  6. Има СПФ50+ PA++++ и фотостабилен УВ Филтер што обезбедува силна заштита од ултравиолетовите зраци.
    Супер Тип!   Кажете им збогум на проблемите со кожата со Азиската Центела!   PURITO-Centella-Green-Level-Unscented-Sun