PURITO Centella Green Level Safe Sun

PURITO Centella Green Level Safe Sun

1,199.00 ден 1,016.00 ден

Out of stock

Загрижен/а сум за белите траги кои ги оставаат кремите за сончање.
PURITO Safe Sun е крема за сончање која ја хидрира и омекнува кожата без оставање на бели траги.
Кремите за сончање со хемиски заштитен фактор се штетни за сензитивната кожа. Дали производот е наменет за сензитивна кожа? Исто така сум загрижен/а за воспалени очи.
Од составот целосно се исклучени Ethylhexyl Methoxycinnamate, 4-methylbenzylidene camphor, PEG, и Ethylhexyl Salicylate, кои се вообичаени состојки во кремите за сончање со хемиски заштитен фактор и кои ја влошуваат кожата со акни и иритираат сензитивната кожа, и заедно со Ethylhexyl Methoxycinnamate, Oxybenzone, и Avobenzo кои може да предизвикаат солзење и воспаление на очите. Сите состојки кои се во составот на оваа крема за сончање се сертифицирани од страна на EWG Green Level со оценка 1 – 2 и заради тоа сите наши производи се целосно безбедни за користење.
 Воопшто не се чувствувам комфорно кога користам крема за сончање пред нанесување на шминка бидејќи ја чувствувам кожата запурена и прави да ја чувствувам шминката тешка на моето лице.
PURITO Safe Sun кремата за сончање со хемиски заштитен фактор не е крема за сончање со физички заштитен фактор која ги блокира ултравиолетовите зраци од кожата, туку ги апсорбира ултравиолетовите зраци и безопасно ги пренесува како топлина. Со состав од преку 70% водена база и 4 есенции, кремата за сончање ќе ви помогне да ја изразите вашата шминка ефективно, а притоа хидрирајќи ја како хидратантна крема.
Јас имам сува кожа и загрижен/а сум дека кремата за сончање без масло ќе се апсорбира премногу брзо.
Производот содржи хијалуронска киселина, молекул со 1000 пати повеќе влажност отколку водата кој пенетрира длабоко да ја освежи кожата. Екстрактот од Азиска Центела помага во смирување на кожата и во производството на колаген, како и измазнување на кожата. Станува збор за крема за сончање која нуди длабока хидратација на кожата.
Дали оваа крема за сончање нуди заштита од УВА и УВБ?
Со оваа крема за сончање вашата кожа ќе биде заштитена од УВА (ПА индекс) која пенетрира длабоко во кожата и ги елиминира брчките и стареењето на кожата без разлика на годишното време и УВБ (СПФ индекс) кој е најчесто присутен на пролет и лето кога кожата е директно изложена, создавајќи воспаленија и изгореници.

Опис

За мене ЗАШТИТЕТЕ ја вашата кожа со БЕЗБЕДНА крема за сончање! Centella Green Level Safe Sun кремата за сончање ги надмина недостатоците на конвенционалните креми за сончање со хемиски заштитен фактор, како што се воспалени и насолзени очи, бели траги и иритации, имлементирајќи природни состојки. Освежувачката и нежна крема не остава лепливо чувство со комбинацијата од 70% водена база и 3 основни состојки: екстракт од Азиска Центела, Хијалуронска киселина и Токоферол. * Екстрактот од Азиска Центела помага во смирување на кожата и производство на нов колаген подобрувајќи ја еластичноста на кожата. Токоферолот формира заштитна подлога на кожата. Хијалуронската киселина помага молекулите со 1000 пати повеќе хидратација навлезат во кожата и со тоа да ја подобрат влажноста и брчките на кожата. Клучно 1. Оние кои имаат искусено главоболки заради кремите за сончање со силни ароми и мириси треба да ги заменат со оваа крема за сончање на Purito која има во својот состав освежувачко природно масло од лаванда. 2. Ние ви ја препорачуваме оваа безбедна крема за сончање особено ако имате искусено лепливо и тешко чувство по аплицирање на шминка врз кремата за сончање. 3. Безбедна крема за сончање која во својот состав има нежни, благи и чисти состојки. 4. УВ крема за сончање која е наменета за сите типови на кожа. 5. Благи и нежни состојки, но ефективни во блокирање на ултравиолетовите зраци (SPF50+ PA++++) 6. Со оваа крема за сончање нема повеќе воспалени и насолзени очи и оставање на бели траги кои се недостатоци на комерцијалните креми за сончање.

 

Состојки

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Hydrogenated Polyisobutene, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Ethylhexyl Triazone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Silica, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Centella Asiatica Extract, Hyaluronic Acid, Tocopherol, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate SE, Methyl Glucose Sesquistearate, Sorbitan Stearate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Disodium EDTA, Adenosine, Anthemis Nobilis Flower Oil, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin