PURITO Centella Green Level Eye Cream

PURITO Centella Green Level Eye Cream

899.00 ден 759.00 ден

Out of stock

 Кога треба да го користам овој производ?
По чистењето и тонирањето на лицето, аплицирајте на деловите каде треба да се намалат брчките, а исто така и под очите.
 Што се пептиди?
Пептидите испраќаат специфични пораки на невротрансмитерот и индуцираат колагенска синтеза и ситните честички дозволуваат лесен влез длабоко во дермисот. Затоа, пептидите кои се главни состојки на Centella Eye Cream, помагаат во спречување и заштита на стареење на кожата вклучувајќи ги брчките како и измазнување на кожата.
 Дали Палмитол Трипептиде, состојка во Centella Eye Cream се разликува од регуларните пептиди?
Палмитол Пептиде, како тип на пептиди е идеална состојка за враќање на мазната кожа и игра улога во подобрување на производството на колаген по пат на активирање на факторот за растење на ткивото (TGF-). Бидејќи има ниска молекуларна маса, состојката пенетрира длабоко во дермисот преку епидермисот што е одлично за регенерација на кожата. PURITO Centella Eye Cream содржи четири видови на пептиди кои функционираат различно помагајќи во поефикасно намалување на брчките.
Бидејќи станува збор за производ кој се користи за третман на брчки, мора да е богат со масло. Се прашувам дали поради тоа мојата шминка лесно може да се размачка.
Производот содржи висока концентрација на состојки за подобрување на состојбата со брчки, па е добар за нежна апликација. Шминката не се размачкува заради хидратантната и силна моќ на апсорбција на формулацијата.
Загрижен/а сум за состојките и воспалени очи бидејќи е производ кој се користи блиску до очите.
Сите состојки на производот се сертифицицари од EWG со ранг од 1-2, што значи дека обезбедуваат безбедност и мекост.

 

Опис

Измазнете ги брчките на вашата сензитивна кожа! Кога започнува процесот на стареење, протеинот се намалува и се создаваат брчки. Оваа PURITO крема за очи се состои од ефективни хранливи состојки за брчки кои навлегуваат длабоко во вашата кожа, 4 (четири) типови на пептидни елементи кои се состојки на протеин.Исто така, има и неверојатни 49% екстракт од Азиска Центела (тигрова трева) која е особено важна и потребна на луѓе со сензитивна кожа, вклучувајќи го и пределот околу очите. Како дополнување, содржи и Пантенол и Хијалуронска киселина кои создаваат влажна бариера за смирување и заштита на сензитивната кожа. Клучно
 1. PURITO Центела кремата за очи е за оние кои се чувствуваат некомфорно со аплицирање на креми со состав од тешки масла и тоа пред нанесување на шминка.
 2. Слободно може да го користите овој производ во текот на денот благодарејќи на ултра нежната и лесно впивлива текстура.
 3. Ефективна крема за очи, но може да се користи за пределот околу устата и нега за брчки.
   

  Супер тип # PURITO Центела хранлива маска за лице

  Третманите за очи како и специјалната хранлива нега за лице може да заменат останати хранливи креми. Измешајте го Buffet серумот со PURITO Центела кремата за очи и со тоа направете маска за лице со која ќе ја зајакнете кожната бариера, ќе ги измазните и намалите брчките. Навечер пред легнување, аплицирајте од оваа хранлива маска на вашата кожа.
   

  Состојки

  Centella Asiatica Extract, Water, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Methyl Trimethicone, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Acid Esters, Potassium Cetyl Phosphate, Sodium Hyaluronate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Panthenol, Palmitoyl Dipeptide-10, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Hexapeptide-12, Polyglyceryl-2 Stearate, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Caprylyl Glycol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Pancratium Maritimum Extract, Acetyl Glucosamine, Ceramide NP, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Adenosine, Tromethamine, Carbomer, Disodium EDTA, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil