PURITO Centella Green Level Eye Cream 30ml

PURITO Centella Green Level Eye Cream 30ml

908.00 ден 817.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Овој крем за очи содржи екстракт од Centella Asiatica (49%), хијалуронска киселина и четири типа на пептиди за подобрување на текстурата и еластичноста на кожата. Ги навлажнува и негува областите на очите и усните, кои имаат помалку лојни жлезди и потенка кожа, што ги прави подложни на сувост и брчки. Овој производ ја редефинира текстурата на кожата и помага да се намали појавата на големи пори.

Клучни состојки:

  • Екстракт од Centella Asiatica

Centella Asiatica ја зајакнува кожната бариера. Тоа помага да се заштити кожата од надворешни стресни фактори на животната средина, што може да предизвика намалување на еластичноста.

  • Пантенол

Пантенолот е совршена активна состојка за чувствителна кожа. Дериват на витамин Б кој ја смирува и ја обновува кожата и ја зајакнува кожната бариера. Помага при смирување на црвенилото и иритациите и ја смирува чувствителната кожа.

  • Пептиди

Пептидот е составен од две или повеќе аминокиселини кои сочинуваат протеини. Оваа состојка дава поголем сјај на кожата, помага во зголемување на регенерацијата на кожата, подобрување на брчките и фините линии и подобрување на еластичноста на кожата.

Како се користи овој производ?

  • Нанесете мала количина околу очите и тапкајте нежно додека не се впие.

Состав:

Centella Asiatica Extract (skin-conditioning agents), Water, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin) (skin-conditioning agents), Glycerin (humectants), Cetyl Ethylhexanoate (emollients), Caprylic/Capric Triglyceride (occlusive), Cetyl Alcohol (emulsifying agents), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Butylene Glycol (humectants), Dipropylene Glycol (humectants), Methyl Trimethicone (skin-conditioning agents), Pentaerythrityl Tetraisostearate (skin-conditioning agents), Dipentaerythrityl Hexa C5-9 Acid Esters (skin-conditioning agents), Potassium Cetyl Phosphate (emulsifying agents), Sodium Hyaluronate (natural Moisturizing factor/ humectants), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter (skin-conditioning agents), Panthenol (strengthens skin barrier), Palmitoyl Dipeptide-10 (improves skin’s elasticity), Palmitoyl Tripeptide-1 (improves skin’s elasticity), Palmitoyl Tetrapeptide-7 (improves skin’s elasticity), Palmitoyl Hexapeptide-12 (improves skin’s elasticity), Polyglyceryl-2 Stearate (emulsifiers), Asiaticoside(strengthens skin barrier), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Stearic Acid (emulsifying agents), Glyceryl Stearate (emulsifying agents), Stearyl Alcohol (stabilizers), Macadamia Ternifolia Seed Oil (skin-conditioning agents), Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil (skin-conditioning agents), Argania Spinosa Kernel Oil (skin-conditioning agents), Caprylyl Glycol (emollient), Cetearyl Olivate (emulsifying agents), Sorbitan Olivate (emulsifying agents), Green Tea extract (soothes skin), Pancratium Maritimum Extract, (skin-conditioning agents), Acetyl Glucosamine (skin conditioning agents), Ceramide NP (strengthens skin barrier), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (viscosity increasing agent), Adenosine (improves wrinkles), Tromethamine (pH adjusters), Carbomer (viscosity increasing agents), Disodium EDTA (stabilizers), Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil (skin-conditioning agents), Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil (skin-conditioning agents)