PURITO Centella Green Level Calming Toner

PURITO Centella Green Level Calming Toner

1,399.00 ден 1,259.00 ден

Out of stock

Кога треба да го користам овој производ?
По чистењето на кожата, на козметичко памукче ставете од производот и аплицирајте целосно на лицето и оставете да се апсорбира. Тонерот ги измазнува линиите на текстурата на кожата.
Дали овој тонер во својот состав ја содржи вообичаената користена состојка во овој тип на производи, етанол (алкохол)?
Етанолот кој е вообичаен во тонери, е целосно исклучен од сите производи на Purito, вклучувајќи го и овој Смирувачки Тонер и со тоа е безбеден за користење.
Што е Пантенол?
Главната состојка на овој Смирувачки Тонер е Пантенолот кој се апсорбира во кожата и се трансформира во витамин Б и е супстанца која помага во зајакнување и смирување на кожната бариера. Со одлична стабилност, Пантенолот се користи како помошен третман, како што е третман за дерматит и рани, но не само за сензитивна кожа, туку исто така и за медицински цели. Доста е ефикасен за смирување на воспалувања на кожата, како и регенерација на кожата.
Што е Натриум Хијалорунат?
Натриум Хијалорунат е другото име за хијалуронска киселина, кој се состои од мали молекули кои пенетрираат во кожата да го исполнат просторот помеѓу кожните ткива. Има јака моќ да привлекува влажност, создава моќна заштитна водена подлога и ја зајакнува кожната бариера, што резултира со витална, мазна и кожа со сјај.
Што е екстракт од хамамелис?
Хамамелис е екстракт од цвеќе кој помага во подобрување на циркулацијата во процесот на регенерација на кожата со цел да го издигне и зајакне новиот слој кожа. Помага во контролирање на себумот и е посебно ефикасен за смирување на масна кожа, како и во намалување на топлината на кожата што помага во намалување на порите.

 

 

Опис

Запалете го безбедното зелено светло! Тонерот содржи високо концентриран 10% екстракт од Азиска Центела (тигрова трева) кој дава одличен смирувачки ефект на кожата и хијалуронска киселина за длабока хидратација што создава силна влажна подлога и го смирува загревањето на кожата и ги намалува порите. Тонерот е целосно безбеден за користење по чистењето на кожата, се со цел да помогне во обновување и зајакнување на кожната бариера. Овој производ не е како останатите вообичаени тонери во течна форма како вода, туку желе  типсо висококвалитетен хидрирачки состав. Клучно
  1. Наместо само да се користи вода од азиска центела, листот од азиска центела е сварен во вода и се користи солвент за раздвојување и извлекување на конкретни супстанци.
  2. Тонерот има целосен состав од чисти и безопасни состојки, без присуство на ниту една од 20те опасни состојки и 26те алергени, па тоа го прави комплетно безбеден за користење на сензитивна кожа.
  3. Тонер со состав од целосно безбедни состојки (сирови суровини) целосно елиминирајќи ги штетните супстанци, како што е алкохолот кој вообичаено се додава за да даде освежувачко чувство.

Состојки

Water,Centella Asiatica Extract,Butylene Glycol,Pentylene Glycol,Dipropylene Glycol,1,2-Hexanediol,Sodium Hyaluronate,Panthenol,Portulaca Oleracea Extract,Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract,Glycerin,Allantoin,Trehalose,Polyglyceryl-10 Laurate,Carbomer,Polyglyceryl-10 Myristate,Arginine,Ethylhexylglycerin,Disodium EDTA,Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil,Pelargonium Graveolens Flower Oil,Cananga Odorata Flower Oil,Rose Flower Oil