PURITO Centella Green Level Calming Toner 200ml

PURITO Centella Green Level Calming Toner 200ml

1,419.00 ден 1,277.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Подгответе ја кожата за подобра пенетрација користејќи тонер со свеж екстракт од 10%Centella Asiatica. Овој производ не содржи етанол и други штетни состојки, што го прави одличен за чувствителна кожа. Содржи природни навлажнувачки фактори кои привлекуваат вода во кожата, со што длабински ја навлажнуваат и хидрираат кожата. Екстрактот од Centella Asiatica ја обновува и балансира природната бариера, помага во смирување на иритации, воспаленија и црвенила како и во заздравување на раните од акни.

Клучни состојки:

  • Екстракт од Centella Asiatica

Centella Asiatica ја зајакнува кожната бариера. Тоа помага да се заштити кожата од надворешни стресни фактори на животната средина, што може да предизвика намалување на еластичноста.

  • Пантенол

Пантенолот е совршена активна состојка за чувствителна кожа. Дериват на витамин Б кој ја смирува и ја обновува кожата и ја зајакнува кожната бариера. Помага при смирување на црвенилото и иритациите и ја смирува чувствителната кожа.

  • Натриум хијалуронат

Форма на хијалуронска киселина која има моќ да привлече и задржи вода до 1000 пати повеќе од својата тежина и го формира дермалниот слој со колаген и еластин. Оваа состојка спречува губење на влажност од кожата, го враќа соодветниот баланс на вода-маснотија и е клучна состојка за негување и регенерирање на кожата.

Како се користи овој производ?

  • По чистење на кожата, ставете мала количина од производот на козметичко памукче/дланка и нежно аплицирајте го на лицето. Може да се користи и во дневната и во ноќната рутина.

Состав:

Water, Centella Asiatica Extract (strengthens skin barrier), Butylene Glycol (humectants), Pentylene Glycol (humectants), Dipropylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Trehalose (humectants), Glycerin (humectants), Sodium Hyaluronate (humectants), Polyglyceryl-10 Laurate (solubilizers), Panthenol (strengthens skin barrier), Carbomer (viscosity increasing agents), Polyglyceryl-10 Myristate (solubilizers), Allantoin (skin protectant agents), Arginine (pH adjusters), Portulaca Oleracea Extract (skin-conditioning agents), Ethylhexylglycerin (skin-conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers), Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil (skin-conditioning agents), Pelargonium Graveolens Flower Oil (skin-conditioning agents), Cananga Odorata Flower Oil (skin-conditioning agents), Rose Flower Oil (skin-conditioning agents), Limonene(skin-conditioning agents), Citronellol(skin-conditioning agents), Linalool(skin-conditioning agents)