PURITO Centella Green Level Buffet Serum

PURITO Centella Green Level Buffet Serum

1,189.00 ден 1,070.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Кога треба да го користам?
Користете го серумот повеќе од еднаш во денот, наутро и навечер. По користење на тонер, испумпајте еднаш до два пати и нежно аплицирајте и оставете да се апсорбира во кожата. Во зима може да додатете крема ако имате сува кожа.
Дали може да очекувам дека овој производ ќе ја смири мојата кожа со акни?
Бидејќи производот содржи неверојатни 49% Азиска Центела која е главната состојка во овој производ и дополнителните Madecassic Acid, Asiaticoside, и Asiatic Acid, е специјализиран производ за смирување и ослободување на кожата од овие проблеми. Исто така содржи ЕГФ, скапа состојка која помага во регенерација на кожата.
Имам многу брчки. Колку време е потребно да го решам овој проблем?
Производот содржи четири пептиди, аденозин и пантенол, супстанци кои помагаат во измазнување и спречување на појава на нови брчки , со долготрајно користење.
Бремена сум. Дали може сѐ уште да го користам овој производ?
Да, сосема е безбеден за користење. Но, како и да е, ако имате некоја специфична состојба, ве молиме да го известите вашиот доктор за сите состојки од овој производ и консултирајте го дали се тие безбедни за вас.
Дали може да го користам со други серуми? Дали може да го користам со витамински серум?
Да, секако можете. Производот е целосно безбеден за користење бидејќи е формулиран со EWG Сертифицирано Ниво 1-2 без присуство на ниту една опасна состојка, и исто така е безбеден за користење со Витамин Ц Серум.

Опис

Дозволете и на вашата кожа да ги „впие“ сите состојки што и се потребни наеднаш, како овој Centella Green Level Buffet Serum! Серумот содржи 49% екстракт од азиска центела (тигрова трева) кој стимулира колагенска синтеза и ги активира епителните ткива со цел да ги смири проблематичните  лузни. Buffet Серумот исто така содржи Ниацинамид кој помага во балансирање на бојата на кожата со осветлувачки ефекти и Пантенол и Аденозин кои помагаат во намалување на брчките, помагајќи „оздравување“ и длабока хидратација на кожата рамномерно. Клучно
  1. Наместо само да се користи вода од азиска центела, листот од азиска центела е сварен во вода и се користи солвент за раздвојување и извлекување на конкретни супстанци.
  2. На тој начин се создава високо квалитетен производ вклучувајќи висока содржина на Центела квантитативен екстракт од неверојатни 49%, наместо во мала количина.
  3. Серумот содржи едноставни и безопасни состојки. Не содржи состојки кои можат да ја иритираат сензитивната кожа.
  Супер Тип! Кажете им збогум на проблемите со кожата со Азиската Центела!

Состојки

 

Centella Asiatica Extract, Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Carbomer, Arginine, Sclerotium Gum, Hydrolyzed Jojoba Esters, Sodium Hyaluronate, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Palmitoyl Hexapeptide-12, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Dipeptide-10, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-10 Myristate, Panthenol, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydrogenated Lecithin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Pancratium Maritimum Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Adenosine, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Ceramide NP