PURITO Centella Green Level All In One Mild Pad 10EA (TRAVEL SIZE)

PURITO Centella Green Level All In One Mild Pad 10EA (TRAVEL SIZE)

245.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Кога се користи овоj производ?
По миењето на лицето и кога е комплетно суво, искористете го туферот како тонер со цел да ја истонирате текстурата на вашата кожа. Овој „се во едно“ тонер туфер целосно ги отстранува трагите од шминката и нечистотиите од кожата. Кога го користите наутро, задолжително нанесете крема за сончање за да ја заштитите вашата кожа од УВ зраците.
Производот има состојки за ексфолијација. Дали е безбеден за секојдневно користење?
Со оглед на тоа што е дизајниран да се користи како редовен производ во дневниот режим за нега на кожата, може да го користите без никаква иритација и со него да замените тонер. Станува збор за дневен хипоалергенски туфер кој не содржи никакви АХА состојки и може да се користи на сите типови на кожа. Отстранете ги нечистотиите и со користење и на Purito Dead Skin Remover, а ви препорачуваме исто така да го користите PURITO BHA Dead Skin Moisture Gel три пати во неделата (навечер).
Дали може да ја отстранам шминката само со тонер туферот?
Ако маслото за отстранување на шминка е иритирачко за вашата кожа, може едноставно да ја отстраните шминката со овој тонер туфер. Но, кога станува збор за потешка шминка, како онаа за на очи, тешко може да ја отстраните целосно само со тонер туферот. Затоа, исто така користете уште еден чистач. Ќе треба да го измиете вашето лице втор пат.
Дали е производот безбеден за користење на акни или оштетена кожа? ?
Да, производот е целосно безбеден за користење. Помага во смирување на лузните настанати од акни со основните состојки за смирување: Centella Asiatica, Madecassic Acid, Asiaticoside, и Asiatic Acid.
 Зошто производот во својот состав не содржи АХА состојки? Дали отстранувањето на мртвите клетки од кожата е неговата единствена функција?
АХА состојките во комерцијалните тонер туфери непотребно ја стимулираат кожата паралелно со триењето со туферот, што предизвикува оштетување на кожната бариера. Purito, има за цел да обезбеди одржување на здравјето на кожата на долготрајни стази, а не со брзи и краткотрајни ефекти. Производот е создаден да се користи на дневно ниво и да обезбеди одлична ексфолијација едноставно со протривање со БХА состојките и со туферот.

 

Опис

За мене

Едноставен и нежен тонер туфер!

Тонер туферот со чисти и нежни состојки нуди безбедна и здрава поддршка на себумот во порите и текстурата на кожата. Содржи 10% екстракт од Азиска Центела (тигрова трева) и со него може лесно да ги отстраните остатоците од шминка и истовремено да ја смирите вашата кожа откако ќе го исчистите лицето. Не станува збор само за тонер туфер кој ја чисти текстурата на кожата, туку и за тонер туфер есенција кој дава длабока хидратација со екстрактот од Азиската Центела.

Клучно

  1. Мек памучен туфер кој не е иритирачки за сензитивната кожа со долготрајно дејство бидејќи е изработен од густи влакна кои можат да ја задржат ефикасно есенцијата.
  2. Содржи вистински екстракт од Азиска Центела кој е докажан како најдобра состојка за смирување на кожата и доста подобар и поефикасен од водата од Азиската Центела.
  3. Дава освежувачка сензација без присуство на вештачки парфеми.
  4. Едноставен и соодветен производ во компактно и лесно пакување погодно за долги патувања.
  5. Безбеден производ кој не содржи етанол (алкохол) AХA  состојка која вообичаено ја има во тонер туферите.

 

Супер Тип!

Состојки

Water, Centella Asiatica Extract, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Betaine, Betaine Salicylate, Sodium Hyaluronate, Arginine, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Allantoin, Polyglyceryl-10 Laurate, Panthenol, Polyglyceryl-10, Myristate, Caprylyl Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Melaleuca, Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid