PURITO Bamboo Charcoal Konjac Sponge

PURITO Bamboo Charcoal Konjac Sponge

489.00 ден 440.00 ден

Продуктот го има на залиха!

По што се разликува овој сунѓер од обичните редовни сунѓери?
Сунѓерот е наменет за нежно чистење и има мека структура во споредба со памукот, газата, полиестерската крпа и сунѓерот. Ја заштитува кожата од оштетување како и кожната бариера и може да се користи и за новороденчиња, оштетена и сензитивна кожа без никаква иритација.

Кои се предностите за негата на кожата од овој производ?
Нежно ги отстранува нечистотиите во кожата, мртвите клетки на кожата, остатоците од шминка и нечистотиите во порите и ги елиминира микро контаминантите од кожата со неговата фина структура на влакна. Со 100% природни состојки за дневно користење без никаква иритација.

Дали може да го користам овој производ за моето бебе?
PURITO Konjac Sponge е рачно изработен вегански производ. Гарантира безбедност и со својата компактна и мека структура е соодтветен за користење за сензитивна кожа, вклучувајќи ја детската и атопична кожа.

Колку време можам да го користам овој производ?
За стерилизација, натопете го сунѓерот во топла или вода која врие на 5 минути или стерилизирајте го во микробранова печка. Ова нема да го оштети производот и обезбедува долготрајно користење.

Дали производот има рок на траење?
Производот е спакуван со „freeze-drying“ техника, па затоа и нема рок на траење.

Опис

За мене  Перфектен избор за мојата сензитивна кожа! Ултра мек и нежен сунѓер за чистење и ексфолијација на кожата на лицето. Со перфектната форма и создавајќи густа пена помага во чистење на секој дел од лицето. Не собира бактерии и мувла бидејќи е познато дека бамбусот има ефект на конзерванс. Исто така, благодарение на неговата фина структура, помага во отстранување на мртвите клетки на кожата без никаква иритација и обебзедува навлажнетост по миењето на лицето. Супер Тип!