Neogen Real Vita C Serum 32g

Neogen Real Vita C Serum 32g

1,299.00 ден 1,039.00 ден

Out of stock

Neogen Dermalogy Real Vita C Serum е моќен серум збогатен со ниацинамид и 22% витамин Ц за осветлување на безживотната кожа и намалување на појавата на темни дамки.

Овој моќен серум содржи 22% Натриум Аскорбил фосфат, стабилизиран извор на витамин Ц, кој не оксидира лесно. Покрај тоа, екстракти од агруми и витамински комплекси (витамин Е, витамин Б5) се исто така присутни за да помогнат во осветлувањето на кожата, изедначувањето на тенот и зацврстувањето на бариерата.

Neogen Dermalogy Real Vita C серумот содржи и хидролизиран колаген кој е мешавина од мали пептиди добиени преку хидролиза на колаген. Го подобрува изгледот на безживотната и оштетена бариера и ја враќа на еластичноста.

Како се користи овој производ?

  • По темелно чистење и тонирање, нанесете соодветна количина на серум на целото лице.

Состав: Water, Sodium Ascorbyl Phosphate(22%), 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Citric Acid, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Xanthan Gum, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Sodium Metabisulfite, Ethylhexylglycerin, Coptis Japonica Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Hippophae Rhamnoides Oil, Ascorbic Acid(0.1ppm), Tocopheryl Acetate(0.1ppm), Panthenol, Hydrolyzed Collagen, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit