NEOGEN Day-Light Protection Sun Screen SPF 50/PA+++

NEOGEN Day-Light Protection Sun Screen SPF 50/PA+++

1,350.00 ден 1,080.00 ден

Out of stock

Крема за сончање без силикони која нуди голема заштита со SPF 50 PA +++ .

Овој производ е комбинација на хемиски и физички филтри.

Екстрактите од роза и малина  се додадени за потхранувањето на кожата со антиоксиданси и дополнително ја штитат од знаци на стареење предизвикани од УВ зраците.

Овој бестселер на Neogen може да се користи како прајмер пред шминка или како самостоен дневен навлажнувач. Погоден за сите типови на кожа.

Не остава бел и леплив слој.

** Овој производ е одобрен од ФДА.

Како се користи овој производ?

  • Како последен чекор од дневната рутина. Нанесете рамномерно на лицето, вратот, ушите и сите останати делови од телото кои се изложени на сонце. Доколку сте изложени на сонце подолго време, аплицирајте повторно на секои 2 часа.

Состав: Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Butylene Glycol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Zinc Oxide, C12-15 Alkyl Benzoate, Hexanediol, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Polysorbate 20, Sodium Hyaluronate, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Portulaca Oleracea Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Carbomer, Lippia Citriodora Leaf Extract, Rosa Damascena Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Angelica Archangelica Root Extract, Beta-Glucan, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Artemisia Absinthium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Polyhydroxystearic Acid, Alumina, Gentiana Lutea Root Extract, Achillea Millefolium Extract, Litsea Cubeba Fruit Oil, Citrus Limon (Lemon) Fruit Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Cedrus Atlantica Wood Oil, Disodium Edta, Potassium Hydroxide, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Aluminum Stearate