NEOGEN Bio-Peel Gauze Peeling Wine

NEOGEN Bio-Peel Gauze Peeling Wine

1,299.00 ден 899.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Совршен начин на ексфолијација без разлика дали претпочитате хемиски или механички пилинг. Со 30 ексфолирачки памукчиња за една употреба, овој производ обезбедува нежно, но сепак ефикасно отстранување на мртвите клетки и нечистотии, оставајќи ја кожата мазна и чиста.

Мртвите клетки на кожата се одвојуваат од површината со помош на уникатната технологија на трослојно памукче, со што млечната киселина продира длабоко во вашите пори за да ги исчисти остатоците што ги затнуваат порите.

Главна состојка на овој производ е  Ресвератрол која доаѓа од црвеното вино и е природно ферментирана и содржи природни  AHA својства кои исто така помагаат во процесот на ексфолијација. Ресвератролот е моќен антиоксиданс кој помага да се спречат слободните радикали од пигментирање или формирање на брчки на вашата кожа. Овој производ е добитник на Соко Глам наградата за најдобар во K-Beauty производ во 2015 година.

Како се користи овој производ?

  1. По чистењето, ставете ги прстите во ракавот памукчето, така што прецртаната страна на газата е свртена надолу. Правете нежни, кружни движења на сува кожа по целото лице и врат.
  2. Следно, ротирајте ја подлогата така што страната на памукчето е свртена нагоре и меката, ватирана страна е свртена надолу. Повлечете ја помеката страна преку лицето за да ги соберете преостанатите остатоци. Исплакнете со млака вода.
  3. Преминете на преостанатите чекори на вашата рутина за нега на кожата. Користете го двапати неделно или по потреба.

Состав: Water, Butylene Glycol, Glycerin, Alcohol Denat., PEG/PPG-17/6 Copolymer, Wine Extract, Sodium Hyaluronate, Resveratrol, Carbomer, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Coptis Japonica Extract, Tartaric Acid, Glycolic Acid, Lactic Acid, Tromethamine, YELLOW 5(CI 19140), RED 33(CI 17200), BLUE 1(CI 42090), Benzophenone-5, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, 1,2-Hexanediol, Fragrance