Mugwort Essence 160ml

Mugwort Essence 160ml

1,399.00 ден

Продуктот го има на залиха!

I’m From Mugwort Essence е смирувачка есенција која во својот состав содржи само една состојка – екстракт од Mugwort.

Оваа есенција има богата текстура која длабински ја хидрира и прочистува кожата, ја подобрува текстурата, помага во смирување на проблематичната и иритирана кожа и во лекување на акните.

Клучни карактеристки на овој производ:

* Содржи една единствена состојка – 100% екстракт од Mugwort
* Ја смирува и прочистува кожата
* Помага при проблематична и иритирана кожа и ги лекува акните
* Има богата текстура која брзо впива
* Може да се користи како тонер и есенција

Како се користи овој производ?

По чистење на кожата, нанесете соодветна количина од есенцијата на цело лице.

Состав:

Artemisia Princeps (Mugwort) Extract 100%