Micellar Melting Cleansing Oil

Micellar Melting Cleansing Oil

1,899.00 ден 1,519.00 ден

Out of stock

Isntree Micellar Melting Cleansing Oil 150ml

 

Isntree Micellar Melting Cleansing Oil  e мешавина од масло за чистење и Мицеларна вода поради кое ги добивате сите хидрантни, смирувачки и прочистувачки ефекти на Мицеларна вода и кое ефикасно ја отстранува водоотпорната шминка и вишокот себум, оставајќи ја кожата хидрирана и освежена.

 

Лесно масло за чистење, погодно за сите типови на кожа, но особено се препорачува за масна и комбинирана кожа и кожа склона кон акни поради неговата ефикасност во отстранување на вишокот себум и чистење на порите.

 

Како се користи овој производ?

  1. Испумпајте 1-2 пати од маслениот чистач на суви дланки. Тријте ги двете дланки заедно.
  2. Аплицирајте го производот на сува кожа и масирајте го нежно лицето со кружни движења.
  3. Додадете неколку капки вода и масирајте го лицето (процес на емулзификација).
  4. Отстранете го маслото од лицето со млака вода и продолжете ја рутината со чистач на база на вода.

 

Состав:

Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbeth-30 Tetraoleate, Vitis Vinifera (grape) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Acer Saccharum (Sugar Maple) Sap, Opuntia Ficus-Indica Seed Oil, Camellia Sinensis Seed Oil, Tocopherol, Squalane.