KEEP COOL Soothe Bamboo Toner 350ml

Categories: ,

KEEP COOL Soothe Bamboo Toner 350ml

1,999.00 ден 1,399.00 ден

Out of stock

KEEP COOL Soothe Bamboo Toner 350ml

Смирувачки тонер кој во својот состав содржи 85% вода од бамбус  кој ја балансира и смирува вашата кожа и истовремено и пружа длабинска хидратација.

Со pH вредност од 5.5  што ја надополнува нашата природна pH вредност, овој тонер ја хидрира, лади и и дава дополнителен сјај и свежина на кожата.

Може да се користи кај сите типови на кожа, особено за оние со проблематична кожа склона кон акни, сува и сензитивна кожа.

Клучни состојки:

  • 85% Вода од бамбус која има антиоксидантни, лековити и антиинфламаторни својства, богата е со есенцијалните амино киселини и минерали, ја смирува иритираната и проблематична кожа и длабински ја хидрира.
  • Хијалуронска киселина – една од најпознатите состојки во козметиката која има улога како навлажнувач, има моќ да привлече вода до 1000 пати повеќе од сопствената тежина и помага при сувост на кожата, егзема, ги намалува знаците на стареење, пружа длабинска хидратација и и дава сјај на кожата.
  • Екстракт од Japanese honeysuckle flower состојка која што со години се користи во кинеската медицина поради нејзиното антиинфламаторно и смирувачко дејство.

 

Клучни карактеристики:

  • Тонер формулиран со бамбусова вода за да ја хидрира и смири чувствителната кожа.
  • EWG green level производ кој може да се користи кај сите типови на кожа.
  • Тонер со ниска pH вредност кој помага во одржување на рамнотежата на вода и масло.
  • Длабински ја хидрира и ја навлажнува кожата со хијалуронска киселина и полиглутаминска киселина.
  • Ја смирува кожата со 85% вода од бамбус.
  • Ги штити и минимизира порите со Phyto Green Tower Complex.

 

Како се користи овој производ?

Овој производ се користи како втор чекор по чистење на лицето. Нанесете соодветна количина и нежно тапкајте за подобра апсорпција.

 

Состав:

Bambusa Vulgaris Water, Glycereth-26, Glycerin, Water, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethyl Urea, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Polyglutamic Acid, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Thuja Orientalis Extract, Pinus Densiflora Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Sodium Citrate, Citric Acid, Disodium Edta