KEEP COOL Soothe Bamboo Sun Essence SPF50+ PA++++ 50ml

KEEP COOL Soothe Bamboo Sun Essence SPF50+ PA++++ 50ml

1,699.00 ден 1,274.00 ден

Out of stock

KEEP COOL Soothe Bamboo Sun Essence SPF50+ PA++++ 50ml

KEEP COOL Soothe Bamboo Sun Essence крема за сонце која што може да се користи во текот на целата година поради тоа што има UV индекс од SPF50+ PA++++ кој ги блокира сончевите зраци и штетната светлина на која што сме секојдневно изложени.

Во својот состав содржи 40% вода од бамбус која ја смирува иритираната и проблематична кожа и и обезбедува длабинска хидратација на кожата.

Клучни состојки:

 • 40% Вода од бамбус – богата со есенцијалните амино киселини и минерали, ја смирува иритираната и проблематична кожа и длабински ја хидрира
 • 3% B-Circadin (патентирана состојка) – помага при нарушен биоритам на кожата, и дава сјај и ја негува сензитивната кожа
 • 7 типови на хијалуронска киселина – длабинска хидратација на кожата
 • Екстракт од Centella Asiatica – ја смирува иритираната и проблематична кожа и ја зацврстува бариерата
 • Ниацинамид – ја зацврстува бариерата на кожата, го контролира лачењето на себум, помага при хиперпигментации и лузни и го намалува црвенилото

 

Клучни карактеристики на производот:

 • Нежна крема за сонце која нема да ја иритира кожата околу вашите очи
  • Може да се користи кај сите типови на кожа, особено кај оние со сензитвна или проблематична кожа склона кон акни
  • Брзо впива и не остава бел и леплив слој на кожата
  • Штити од UV зраци како и од штетната светлина на која сме изложени секојдневно
  • Помага во борбата со брчките и фините линии и ја осветлува кожата
  • Поради својата лесна текстура, може да се нанесе повторно повеќе пати во текот на денот

 

Како се користи овој производ?

Овој производ се користи како последен чекор од дневната рутина. Нанесете соодветна количина на целото лице, врат и сите останати делови кои што ќе бидат изложени на сонце.

 

Состав:

Bambusa Vulgaris Water, Water, Diglycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, 1,2-Hexanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Niacinamide, Propanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Behenyl Alcohol, Lespedeza Capitata Leaf/​Stem Extract, Centella Asiatica Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Thuja Orientalis Extract, Pinus Densiflora Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Sodium Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Potassium Cetyl Phosphate, Polyisobutene, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Silica, Butylene Glycol, Caprylyl/​Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Adenosine, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Potassium Hyaluronate