I’M FROM Mugwort Essence Mini 30g

I’M FROM Mugwort Essence Mini 30g

599.00 ден

Продуктот го има на залиха!

I’m From Mugwort Essence е смирувачка есенција која во својот состав содржи само една состојка – екстракт од Mugwort.
Оваа есенција има богата текстура која длабински ја хидрира и прочистува кожата, ја подобрува текстурата, помага во смирување на проблематичната и иритирана кожа и во лекување на акните.

Клучни карактеристки на овој производ:
• Содржи една единствена состојка – 100% екстракт од Mugwort
• Ја смирува и прочистува кожата
• Помага при проблематична и иритирана кожа и ги лекува акните
• Има богата текстура која брзо впива
• Може да се користи како тонер и есенција

Како се користи овој производ?
• По чистење на кожата, нанесете соодветна количина од есенцијата на цело лице.

Состав:
Artemisia Princeps (Mugwort) Extract 100%