I’m From Mini Set

Categories: ,

I’m From Mini Set

1,999.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Сет кој се состои од нашите три најпродавани мини маски – I’m From Honey Mask Mini 30g, I’m From Mugwort Mask Mini 30g и I’m From Fig Scrub Mask Mini 31g.

 

  • I’m From Honey Mask Mini 30g – измивачка маска која во својот состав содржи 46.44g приорден мед кој длабински ја хидрира и потхранува кожата. Медот е природен навлажнувач кој има хидрирачки и антимикробни дејства, истовремено ја хидрира кожата и спречува појава на акни, ги чисти нечистотиите и мртвите клетки и спречува ширење на бактерии. Оваа маска ја смирува кожата, ја зголемува еластичноста, пружа нежна ексфолијација на кожата и ефективно ги отстранува затворените комедони.
  • I’m From Mugwort Mask Mini – измивачка маска направена од висококвалитетен Mugwort од округот Гангва во Кореја која го намалува црвенилото и ја смирува проблематичната и иритирана кожа склона кон акни. Богата со витамини и минерали, корејскиот mugwort е познат по својата способност да ја врати еластичноста и младешкиот сјај на кожата. Резултатот е смирена, посвежа и посјајна кожа.
  • I’m From Fig Scrub Mask – измивачка маска направена со 1,2% смоква во прав и црн шеќер за нежно ексфолирање и отстранување на мртвите клетки од кожата за почиста и посјајна кожа. Овие состојки работат како двоен пилинг – смоквата во прав ги раствара нечистотиите и мртвите клетки од кожата, додека црниот шеќер физички ги отстранува нечистотиите.

 

Начин на употреба:

I’M FROM Honey Mask Mini

1.По чистење на кожата, нанесете соодветна количина на целото лице и оставете ја да делува од 10 мин до 1 час.

2.Oтстранете ја маската со помош на шпатула.

3.По отстранување на маската, исплакнете го лицето со млака вода и продолжете со рутината.

 

I’M FROM Mugwort Mask Mini

1.По чистење, нанесете соодветна количина на целото лице.

2.Измијте ја маската по 5-10 минути и продолжете со рутината.

I’M FROM Fig Scrub Mask Mini

  1. Земете соодветна количина со помош на шпатула и нанесете ја рамномерно на целото лице.
  2. По 10-15 минути нежно масирајте го лицето и испакнете го со млака вода.

Состав:

I’M FROM Honey Mask Mini – Honey, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disteardimonium Hectorite, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Pentylene Glycol, Microcrystalline Wax, Polysorbate 20, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Beeswax, Tocopheryl Acetate, Argania Spinosa Kernel Extract, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Snail Secretion Filtrate, Water, Bambusa Vulgaris Water, Nelumbo Nucifera Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Propolis Extract, Beta-Glucan, Bee Venom, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Sophora Angustifolia Root Extract, Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Butylene Glycol, Glycerin

I’M FROM Mugwort Mask Mini – Water, Butylene Glycol, Glycerin, Artemisia Princeps Leaf Powder, 1,2-Hexanediol, Cordyceps Sinensis Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Methylpropanediol, Ligularia Fishceri Leaf Extract, Rosa Davurica Bud Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Polyacrylaste, Carbomer, Arginine, Phenoxyethanol, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Panthenol, Xanthan Gum, Disodium EDTA

I’M FROM Fig Scrub Mask Mini – Caprylic/Capric Triglyceride, Sucrose, PEG-7 Glyceryl Cocoate , Stearalkonium Hectorite, C13-15 Alkane, Ficus Carica (Fig) Fruit Powder, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Meal, Fragrance(Parfum), Juglans Regia Shell Powder, Caprylyl Glycol, Caramel