I’m From Honey & Fig Mask Set

Categories: ,

I’m From Honey & Fig Mask Set

2,298.00 ден

Продуктот го има на залиха!

A match made in heaven!

Нашата нова омилена комбинација конечно достапна и како сет.

  • I’m From Honey Mask 120g е измивачка маска која во својот состав содржи 46.44g приорден мед кој длабински ја хидрира и потхранува кожата. Медот е природен навлажнувач кој има хидрирачки и антимикробни дејства, истовремено ја хидрира кожата и спречува појава на акни, ги чисти нечистотиите и мртвите клетки и спречува ширење на бактерии. Оваа маска ја смирува кожата, ја зголемува еластичноста, пружа нежна ексфолијација на кожата и ефективно ги отстранува затворените комедони.
  • I’M FROM Fig Scrub Mask Mini 31g е направена со 1,2% смоква во прав и црн шеќер за нежно ексфолирање и отстранување на мртвите клетки од кожата за почиста и посјајна кожа. Овие состојки работат како двоен пилинг – смоквата во прав ги раствара нечистотиите и мртвите клетки од кожата, додека црниот шеќер физички ги отстранува нечистотиите.

Начин на употреба:

Чекор 1 – Нанесете соодветна количина од Honey Mask на дланката

Чекор 2 – Нанесете соодветна количина од Fig Scrub Mask

Чекор 3 – Измешајте ги двете маски и рамномерно нанесете ги на целото лице. Оставете ја маската да делува 10-60 минути

Резултатот е ултра хидрирана, чиста, нежна и сјајна кожа!

Состав:

Honey Mask – Honey, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disteardimonium Hectorite, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Pentylene Glycol, Microcrystalline Wax, Polysorbate 20, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Beeswax, Tocopheryl Acetate, Argania Spinosa Kernel Extract, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Snail Secretion Filtrate, Water, Bambusa Vulgaris Water, Nelumbo Nucifera Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Propolis Extract, Beta-Glucan, Bee Venom, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Sophora Angustifolia Root Extract, Eugenia Caryophyllus (Clove) Flower Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Butylene Glycol, Glycerin

Fig Scrub Mask – Caprylic/Capric Triglyceride, Sucrose, PEG-7 Glyceryl Cocoate , Stearalkonium Hectorite, C13-15 Alkane, Ficus Carica (Fig) Fruit Powder, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Meal, Fragrance(Parfum), Juglans Regia Shell Powder, Caprylyl Glycol, Caramel