I’M FROM Ginseng Mask 120g

Categories: ,

I’M FROM Ginseng Mask 120g

1,784.00 ден

Продуктот го има на залиха!

I’M FROM Ginseng Mask е измивачка маска направена од 7.98% екстракт од црвен женшен кој е одгледуван 6 години во посебни услови во Geumsan, каде што се одгледува најквалитетен женшен.
Црвениот женшен е познат по своите детоксикациски и подмладувачки својства, бидејќи обезбедува природна термичка сензација – да навлезе длабоко во порите и да ослободи од сите нечистоти.
Резултатот е поздрава, посјајна и поцврста кожа која се прочистува од мртвите клетки,себум и нечистотии.

Клучни карактеристики:
• 7.98% екстракт од црвен женшен
• помага во борбата со брчки и фини линии
• длабински ја прочистува кожата

Како се користи овој производ?
1.По чистење, нанесете соодветна количина на целото лице.
2.Нежно масирајте го целото лице со кружни движења.
3.Измијте ја маската по 10 минути и продолжете со рутината.

Состав:
Glycerin, Red Ginseng Extract, Butylene Glycol, Panax Ginseng Seed Oil, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Angelica Gigas Root Extract, Rheum Palmatum Root Extract, Angelica Pubescens Root Extract, Schizonepeta Tenuifolia Extract, Phellodendron Amurense Bark Extract, Malt Extract, Ethoxydiglycol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Hyaluronic Acid, Boswellia Serrata Resin Extract, 1,2-Hexanediol, Water, Ethylhexylglycerin, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Isohexadecane, Polysorbate 80, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Fragrance