I’M FROM Ginseng Eye Cream 30g

Categories: ,

I’M FROM Ginseng Eye Cream 30g

1,899.00 ден

Out of stock

I’M FROM Ginseng Eye Cream содржи 6 години одгледуван црвен женшен, моќен антиоксиданс – овој крем има 3,65% од 3 различни типа екстракт од корен од женшен за да ги измазни фините линии и брчки, да ги осветли темните кругови околу очите и да го поттикне производството на колаген за да се зацврсти областа околу очите и да се врати нејзината еластичност.
Богатата крема помага да се навлажни и да се пополни кожата оставајќи ја свежа и хидрирана. Високата концентрација на коренот на женшен во овој крем резултира со голем дел од гинсенозид кој ја зацврстува кожата и ги пополнува брчките и фините линии.

Клучни карактеристики:
• 3.65% екстракт од жен шен
• помага при брчки и фини линии
• ја подобрува еластичноста на кожата околу очите
• содржи висококонцентрирани антиоксиданти кои ги осветлуваат темните кругови околу очите
• го зголемува производството на колаген во областа околу очите

Како се користи овој производ?
• По чистење, тонирање и други третмани, земете соодветна количина и нежно нанесете ја на околуочното подрачје.

Состав:
Water, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Red Ginseng Extract, Cetearyl Olivate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Beeswax, Methylpropanediol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isododecane, Betaine, Xanthan Gum, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Sodium Hyaluronate, Angelica Gigas Root Extract, Panax Ginseng Root Extract, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Soluble Collagen, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Adenosine, Disodium EDTA, Pulsatilla Koreana Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Sorbitan isostearate, Squalane, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Fragrance