I’m From Calming Set

Categories: ,

I’m From Calming Set

3,299.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Имате сензитивна кожа склона кон иритации, акни, воспаленија и црвенила?

За таа намена ви го подготвивме Calming сетот кој се состои од:

  • I’m From Mugwort Essence Mini 30g – смирувачка есенција која во својот состав содржи само една состојка – екстракт од Mugwort. Оваа есенција има богата текстура која длабински ја хидрира и прочистува кожата, ја подобрува текстурата, помага во смирување на проблематичната и иритирана кожа и во справување со акните. Може да се користи како тонер и есенција.
  • I’m From Pear Serum 50ml – вегански смирувачки и хидратантен серум кој во својот состав содржи 83% лисја од дива круша кои ја смируваат проблематичната кожа склона кон акни, воспаленија, црвенила и иритации. Освен лисја од дива круша овој серум содржи и екстракт од круша, глицерин и пантенол кои ја хидрираат кожата и ја зајакнуваат кожната бариера, Алантоин, состојка која го спречува предвременото стареење на кожата и длабински ја хидрира, го забрзува процесот на регенерација и Sodium Hyaluronate која длабински ја хидрира и навлажнува кожата.
  • I’m From Vitamin Tree Water-Gel 75g – гел крема која ја смирува проблематичната, реактивна и иритирана кожа склона кон акни и воспаленија, ги смирува и намалува црвенилата, ги осветлува флеките и ја хидрира и навлажнува кожата. Содржи 68% екстракт од Hippophae Rhamnoides кој е богат со антиоксиданси и калциум за зајакнување на бариерата на кожата.

 

Начин на употреба:

I’m From  Mugwort Essence Mini – По чистење на кожата, нанесете 3-4 капки од производот рамномерно на целото лице со помош на дланки или козметичко памукче.

I’m From Pear Serum – По тонирање на кожата, нанесете соодветна количина од ампулата рамномерно на целото лице.

I’m From Vitamin Tree Water-Gel – Aплицирајте соодветна количина од оваа крема на целото лице како последен чекор од рутината.

 

Состав:

I’m From  Mugwort Essence Mini – Artemisia Princeps (Mugwort) Extract 100%

 

I’m From Pear Serum – Pyrus Ussuriensis Leaf Extract 83%, Glycerin, Methylpropanediol, Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Pyrus Pyrifolia (Pear) Fruit Extract (0.1%), Sodium Hyaluronate, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Hydroxyethyl Urea, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Tromethamine, Sodium Phytate, Allantoin, Dextrin, Xanthan Gum

 

I’m From Vitamin Tree Water- Gel Hippophae Rhamnoides Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Methylpropanediol, Dipropylene Glycol, Water, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Cyclopentasiloxane, Hippophae Rhamnoid es Fruit Extract, Cyclohexasiloxane, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Biosaccharide Gum -1, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrogenated Polydecene, Trideceth-10, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Saussurea lnvolucrata Extract, Rubus Chamaemorus Fruit Extract, Selaginella Lepidophylla Extract, Carbomer, Arginine, Allantoin, Bambusa Vulgaris Water, Nelumbo Nucifera Flower Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Pentylene Glycol, Caprylhydroxam ic Acid, Boswellia Serrata Resin Extract, Ethylhexylglycerin, 3-0-Ethyl Ascorbic Acid, Phenoxyethanol