Hyaluronic Acid Watery Sun Gel

Hyaluronic Acid Watery Sun Gel

1,799.00 ден 1,349.00 ден

Out of stock

Isntree Hyaluronic Acid Watery Sun Gel SPF 50 PA++++

Isntree Hyaluronic Acid Watery Sun Gel е крема за сонце со хемиски филтри (SPF50 PA++++) која истовремено ја зајакнува бариерата, има anti aging ефект, ја хидрира и смирува кожата и ја заштитува од УВ зраци.

Има лесна текстура која брзо впива и не остава бел и леплив слој на кожата.

Содржи 8 типа на хијалуронска киселина кои длабински ја хидрираат и навлажнуваат кожата и ја одржуваат нејзината еластичност, Centella Asiatica која ја смирува кожата, Астаксантин се бори против оштетувањето од слободните радикали, ниацинамидот ја осветлува кожата, а церамидите помагаат да се зајакне и поправи бариерата.

 

За кого е наменет:

Погоден за сите типови на кожа, иако најсоодветен за оние со сува или дехидрирана кожа.

 

Како се користи овој производ?

Нанесете рамномерно соодветна количина на целото лице 30 минути пред да го изложите на сончева светлина.

 

Состав:

Water, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Homosalate, Dibutyl Adipate, Niacinamide, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cyclopentasiloxane, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Polysilicone-15, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Pinus Pinaster Bark Extract, Ceramide NP, Centella Asiatica Extract, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Ceteth-10, Hydrogenated Lecithin, Decyl Glucoside, Propanediol, Tocopherol, Astaxanthin, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Adenosine, Xanthan Gum, Cetyl PEG/​PPG-10/​1 Dimethicone, Tromethamine, Carbomer, Propylene Glycol, Ethylhexylglycerin