Hyaluronic Acid Water Sleeping Mask

Hyaluronic Acid Water Sleeping Mask

1,799.00 ден 1,169.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Isntree Hyaluronic Acid Water Sleeping Mask 100ml

 

Навлажнувачки гел крем кој длабоко ја хидрира и навлажнува кожата. Хијалуронската киселина може да привлече вода до 1000 пати повеќе од сопствената тежина , а овaa маска за спиење содржи 5 различни видови на хијалуронска киселина, вклучувајќи големи, средни и ниски молекуларни тежини за длабоко хидрирање на секој слој на кожата, што резултира со блескав и здрав изглед на кожата.

Вклучувањето на NMF (природни навлажнувачки фактори), кое се состои од аминокиселини, церамиди и масни киселини, ја зацврстува и обновува бариерата на кожата. Centella Asiatica и Allantoin се вклучени во составот поради нивните смирувачки и антиинфламаторни својства. Екстрактот од овошје од смоква помага во осветлување на кожата, го изедначува тенот и и дава сјај на безживотната кожа.

Погоден за сите типови на кожа, особено за дехидрирана и безживотна кожа.

 

Како се користи овој производ?

  1. Како последен чекор од вечерната рутина. Земете соодветна количина и нанесете ја рамномерно на целото лице.
  2. Оставете ја да делува во текот на ноќта.
  3. Измијте го лицето следното утро.

 

Состав:

Water,Dipropylene Glycol,Methylpropanediol,Glycerin,Beta-Glucan,1,2-Hexanediol,Butylene Glycol,Polyquaternium-51,Sodium Hyaluronate,Centella Asiatica Extract,Ficus Carica (Fig) Fruit Extract,Dioscorea Japonica Root Extract,Hydrogenated Lecithin,Glycosyl Trehalose,Hydrogenated Starch Hydrolysate,Tromethamine,Betaine,Sodium Chloride,Sodium PCA,Panthenol,Citric Acid,Trisodium EDTA,Dimethicone,Carbomer,Hydrolyzed Corn Starch,Allantoin,Sucrose,Ceramide NP,Tocopherol,Potassium Laurate,Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate,Hydrolyzed Hyaluronic Acid,Sodium Acetylated Hyaluronate,Ascorbyl Propyl Hyaluronate,PEG-240/HDI Copolymer Bis-Decyltetradeceth-20 Ether,Ethylhexylglycerin.