Hyaluronic Acid Toner

Hyaluronic Acid Toner

1,599.00 ден 799.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Isntree Hyaluronic Acid Toner 200ml

Isntree Hyaluronic Acid Toner е хидратантен тонер кој е составен од 50% концентирана хијалуронска киселина, трехалоза, сок од бреза и колаген.

Оваа “водена бомбa” ги содржи најистражуваните магнети за навлажнување на кожата: хијалуронска киселина, бета-глукан, трехалоза и пантенол (Vitmain B5).

Дополнително,  Birch Sap дава микрохранливи материи и електролити додека Алое Вера ги смирува црвенилата и иритациите.

Овој тонер пружа интензивна хидратација и свежина, ја подобрува и зацврстува бариерата, го изедначува тенот и дава сјај, ја подобрува еластичнота и ја подмладува кожата.

Погоден е за сите типови на кожа, особено за сува, дехидрирана и безживотна кожа.

Иако има густа текстура, не остава леплив слој на кожата и брзо впива.

Не содржи вештачки бои, мириси и ароми, минерални масла и парабени.

 

Како се користи овој производ?

По чистењето на кожата на лицето аплицирајте соодветна количина од тонерот на целото лице и оставете да се апсорбира во кожата.

 

Состав:

Sodium Hyaluronate,Water,Glycerin,Butylene Glycol,Trehalose,Betula Alba Juice,Beta-Glucan,Soluble Collagen,Althaea Rosea Flower Extract,Aloe Barbadenis Leaf Extract,Portulaca Oleracea Extract,Panthenol,Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract,Pulsatilla Koreana Extract,Usnea Barbata Extract, Hydroxyethylcellulose.