Hyaluronic Acid Toner Plus

Hyaluronic Acid Toner Plus

1,699.00 ден 850.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Isntree Hyaluronic Acid Toner Plus 200ml

Навлажнувачка “бомба” која што содржи 50% Хијалуронска киселина.

Во својот состав содржи пет вида на ниска, средна и висока молекуларна хијалуронска киселина која ја длабински ја хидрира, навлажнува и освежува кожата.

Дополнително содржи и MultiEx BSASM Plus – патентирани состојки составени од 7 различни видови екстракти од растенија кои што ја потхрануваат, регенерираат и навлажнуваат кожата и патентирани Phyto-oligo состојки кои овозможуваат побрза апсорпција.

 

Како се користи овој производ?

По чистењето на кожата на лицето аплицирајте соодветна количина од тонерот на целото лице и оставете да се апсорбира во кожата.

 

Состав:

Water, propanediol, 1,2,hexanediol, trehalose, sodium PCA, Biosaccharide gum1, glycerin, hyaluronic acid, camellia sinensis leaf extract, licorice root extract, Chamomila Recutita flower extract, Rosemary leaf extract, Polygonus cuspidatum leaf extract, Centella Asiactica extract, Aloe vera leaf extract, Althaea Rosea Root extract, Betula Alba juice, Portulaca oleracea extract, Hydrolysed hyaluronic extract, Sodium Hyaluronate cross polymer, betaglucan, betaine, panthenol,cellulose gum,  Pentylene Glycol, caprylyl glycol, butylene glycol, ethylhexyl glycerin,scutellaria baicalensis root extract.