Hyaluronic Acid Perfect Sun Block

Hyaluronic Acid Perfect Sun Block

1,799.00 ден 1,259.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Isntree Hyaluronic Acid Perfect Sun Block SPF 50 PA++++ 50ml

Isntree Hyaluronic Acid Perfect Sun Block е крема за сонце формулирана со физички филтри ( SPF 50 PA++++), која истовремено ја хидрира, смирува, ја зајакнува бариерата на кожата и ја штити од УВ зраци.

Во својот состав содржи ферментираниот лактобилус, Centella Asiatica и екстрактот од смоква кои ја смируваат кожата, Церамиди кои ја подобруваат и зајакнуваат бариерата, 8 типа на хијалуронска киселина кои ја хидрираат и навлажнуваат кожата и Ниацинамид кој ја осветлува кожата.

За кого е наменета:

Оние кои бараат нежен физички заштитен фактор, одличен за чувствителни типови на кожа; погоден за комбинирана до сува кожа.

 

Како се користи:

Како последен чекор од утринската рутина, по или наместо крема.

 

Состав:

Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Propanediol, Butylene Glycol, Acrylates Copolymer, Niacinamide, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Aluminum Stearate, Polyhydroxystearic Acid, Pentylene Glycol, Polymethylsilsesquioxane, Caprylic/​Capric Triglyceride, Pinus Pinaster Bark Extract, Ceramide NP, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Lactobacillus Ferment Lysate, Sodium Hyaluronate, Silica, Alumina, Glycerin, Hydrogenated Lecithin, Stearic Acid, Hydroxypropyl Methylcellulose Stearoxy Ether, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Tocopherol, Astaxanthin, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Ascorbyl Propyl Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Adenosine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Xanthan Gum, T-Butyl Alcohol, Ethylhexylglycerin