Heimish Artless Glow Base (SPF 50+ PA+++)

Heimish Artless Glow Base (SPF 50+ PA+++)

1,380.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Основа за шминка која пружа хидратација, сјај и заштита од сонце. Има навлажнувачка и лесна текстура која ја остава кожата мека и блескава во текот на целиот ден. Содржи лесни ботанички состојки како што се овошје од шипка, екстракт од мајчина душица, екстракт од лисја од ориганум мајорана, екстракт од мента кои ја потхранауваат кожата и ја подобруваат нејзината еластичност. Може да се користи со и без шминка. За сите типови на кожа.

Како се користи овој производ?

  • На крајот од рутината, ставете тенок слој пред нанесување на шминка.

Состав: Water, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Stearyl Alcohol, Triethanolamine, Octocrylene, Niacinamide, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Synthetic Fluorphlogopite, CI 77891(titanium dioxide), CI 77019 (mica), PEG-100 Stearate , Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Beeswax, Caprylyl Glycol, Carbomer, Adenosine, Disodium Edta, Tin Oxide, Carmine, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract, Origanum Majorana Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Fragrance