Heimish All Clean White Clay Foam 150g

Heimish All Clean White Clay Foam 150g

790.00 ден 553.00 ден

Продуктот го има на залиха!

All Clean White Clay Foam овозможува специјално длабоко чистење со неговите истакнати состојки каолин (бела глина од Амазон), хијалуронска киселина, кокосово масло и масла од билки од цитрус. Каолинoт ја прочистува кожата со извлекување на нечистотија и масла заробени во порите, додека кокосовото масло ja хидрира кожата. Не само што 10-те различни видови на природни масла од билки ја освежуваат и оживуваат кожата, туку ги отстрануваат и токсините. Без парабен и хипоалергенски, овој чистач е погоден за сите типови на кожа.

Како се користи овој производ?

  • Измешајте мала количина од чистачот со вода за да добиете луксузна пена. Нежно масирајте на влажна кожа со кружни движења. По темелно чистење на лицето, исплакнете со млака вода. Користете наутро и навечер.

Состав: Water, Glycerin, Stearic Acid, Myristic Acid, PEG-32, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Bentonite, Potassium Cocoate, Butylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Potassium Cocoyl Glycinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate , Kaolin, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil  , Amyris Balsamifera Bark Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Mentha Arvensis Leaf Oil, Boswellia Carterii Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Juniperus Mexicana Oil, Myristica Fragrans (Nutmeg) Kernel Oil, Tagetes Minuta Flower Oil, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower/Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Freesia Refracta Extract, Iris Versicolor Extract, Leontopodium Alpinum Flower/Leaf Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Narcissus