Heimish All Clean Green Foam pH 5.5 150ml

Heimish All Clean Green Foam pH 5.5 150ml

790.00 ден 553.00 ден

Out of stock

All Clean Green Foam е гел за чистење кој ја одржува оптималната pH рамнотежа на кожата, додека ефикасно ги отстранува нечистотиите. Секоја состојка што се користи во овој чистач има безбеден рејтинг на EWG од 1 или 2. Содржи Centella Asiatica и Witch Hazel кои се широко познати по своите лековити и смирувачки својства на кожата. Идеално за сите типови на кожа, особено за оние со чувствителна кожа.

Како се користи овој производ?

Измешајте мала количина од чистачот со вода за да добиете луксузна пена. Нежно масирајте на влажна кожа со кружни движења. По темелно чистење на лицето, исплакнете со млака вода. Користете наутро и навечер.

Состав: Water, Potassium Laureth Phosphate, Glycerin, Lauryl Hydroxysultaine, Acrylates C10-30 Alkyl Acrylatecrosspolymer, Quillaja Saponaria Bark Extract, Centella Asiatica Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Potassium Cocoyl Glutamate, Citric Acid, Coco-glucoside, Sodium Chloride, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Tromethamine, Sodium Cocoyl Glutamate, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA