Heimish All Clean Balm 120ml

Heimish All Clean Balm 120ml

1,399.00 ден 979.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Природен, хипоалергенски маслен балзам кој не содржи парабени!
Идеален за сите типови на кожа, особено за оние со чувствителна кожа.
Heimish All Clean Balm е цврст балзам чија текстура станува свиленкаста при допир со кожа. Меката и лесна текстура без напор ја отстранува шминката и нечистотиите без да го наруши природниот баланс на кожата. Формулиран е со масла од билки од цитрус за природно осветлување и негување на кожата.

Како се користи овој производ?

1. Земете мала количина од производот со помош на шпатула и аплицирајте го на суви дланки. Тријте ги двете дланки заедно.
2. Кога ќе добиете свиленкаста текстура на балзамот, аплицирајте го на сува кожа и масирајте го нежно лицето со кружни движења.
3. Додадете неколку капки вода и масирајте го лицето (процес на емулзификација).
4. Отстранете го маслото од лицето со млака вода и продолжете ја рутината со чистач на база на вода.

Состав:
Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Polyethylene, PEG-8 Isostearate, 1,2-Hexanediol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Tocopheryl Acetate, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Boswellia Carterii Oil, Juniperus Mexicana Oil, Water, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Butylene Glycol, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Citric Acid, Phenoxyethanol, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Freesia Refracta Extract, Rose Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Extract, Narcissus Pseudo-Narcissus (Daffodil) Flower Extract, Lilium Tigrinum Extract, Iris Versicolor Extract, Ethylhexylglyecerin