Green Tea Fresh Toner

Categories: ,

Green Tea Fresh Toner

1,699.00 ден 1,104.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Isntree Green Tea Fresh Toner 200ml

Green Tea Fresh Toner содржи 80% екстракт од зелен чаj кој содржи антиоксиданти, антиинфламаторни и антимикробни својста, кои ја штитат кожата од предвремено стареење, оштетување од УВ зраци, помагаат при црвенила и иритации и се борат против бактериите кои придонесуваат до појава на акни.

Може да се користи кај сите видови на кожа, но најпогоден е за оние кои имаат масна и комбинирана кожа. Формулата содржи мешавина од растителни екстракти – Anti Sebum P(HD)за контрола на вишокот на себум.

Другите значајни состојки вклучуваат екстракт од Centella Asiatica за зајакнување на бариерата на кожата, хидролизирана хијалуронска киселина за хидратација и навлажнување на кожата, алантоин за смирување и екстракт од овошје од боровинка за кој што ја подобрува циркулацијата и го зголемува производството на колаген.

Овој производ не содржи парабени, пигменти, вештачки мирис, животински состојки, сурфактанти, минерални масла, алкохол, силикон и мирис.

pH ниво од 5,8 ~

 

Како се користи овој производ?

По чистењето на кожата на лицето аплицирајте соодветна количина од тонерот на целото лице и оставете да се апсорбира во кожата.

 

Состав:

Camellia Sinensis Leaf Extract, Water, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ VP Copolymer, Allantoin, Dipotassium Glycyrrhizate, Beta-Glucan, Disodium EDTA, Hydroxyacetophenone