ETUDE HOUSE SoonJung pH 5.5 Relief Toner 350ml

ETUDE HOUSE SoonJung pH 5.5 Relief Toner 350ml

1,420.00 ден 710.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Овој тонер содржи 97% природни состојки и има  pH вредност од 5,5 за да ја одржи кожата избалансирана и хидрирана во текот на денот.

Без потенцијални надразнувачи како мирис, вештачки бои и парабени, овој тонер ќе биде вашиот најдобар пријател, особено ако имате чувствителна кожа. Пантенолот обезбедува длабока хидратација, додека мадекасозидот, добиен од Centella asiatica, ја поправа бариерата на кожата.

Со конзистентност слична на вода, овој освежителен тонер интензивно ја хидрира и лади кожата.

Како се користи овој производ?

  • Користете го двапати на ден, наутро и навечер по чистење на лицето. Нанесете го рамномерно на цело лице и врат со помош на дланките или козметичко памукче.

Состав: Water, Propanediol, Glycerin, Betaine, Panthenol, Madecassoside, Camellia Sinensis Leaf Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, 1,2-hexanediol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Polyglycerin-3, Disodium Edta