ETUDE HOUSE SoonJung 2x Barrier Intensive Cream 60ml

ETUDE HOUSE SoonJung 2x Barrier Intensive Cream 60ml

1,099.00 ден 829.00 ден

Продуктот го има на залиха!

 Овој крем содржи 93% природни и минимални состојки за балансирање, хидрирање и смирување на кожата при секоја употреба.

Во својот состав содржи Пантенол кој обезбедува длабока хидратација, додека мадекасозидот, добиен од Centella asiatica, ја поправа бариерата на кожата. Масло од сончогледово семе и шеа путер ја негуваат кожата одвнатре, одржувајќи ја мазна и мека.

Со ниска pH вредност и без потенцијални надразнувачи како мирис, вештачки бои и парабени.

Како се користи овој производ?

По чистење, тонирање и користење на производи за третман, нанесете го кремот на дланките и рамномерно распределете го на цело лице.

Состав: Water, Propanediol, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Panthenol, Madecassoside, Camellia Sinensis Leaf Extract, 1, 2-Hexanediol, Potassium Carbomer, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Disodium Edta