ETUDE HOUSE Soon jung Mild Defence Sun Cream 50ml

ETUDE HOUSE Soon jung Mild Defence Sun Cream 50ml

999.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Лесен, навлажнувачки крем за сончање (SPF49), кој е нежен за кожата и ја штити кожата од оштетување на слободните радикали. Mild Defence Sun Cream истовремено ја хидрира, смирува, ја зајакнува бариерата на кожата и ја штити од УВ зраци.

Формулирана со 93% природни состојки,овој нежен крем за сончање користи физички филтри како што е титаниум диоксид за заштита на кожата од оштетување на сонцето.

Клучни карактеристики на производот:

  • Нежна крема за сонце која нема да ја иритира кожата околу вашите очи
  • Може да се користи кај сите типови на кожа, особено кај оние со сензитвна или проблематична кожа
  • Брзо впива и не остава бел и леплив слој на кожата
  • Штити од UV зраци како и од штетната светлина на која сме изложени секојдневно
  • Помага во борбата со брчките и фините линии и ја осветлува кожата
  • Поради својата лесна текстура, може да се нанесе повторно повеќе пати во текот на денот

Како се користи овој производ?

  • Овој производ се користи како последен чекор од дневната рутина. Нанесете соодветна количина на целото лице, врат и сите останати делови кои што ќе бидат изложени на сонце.

Состав: WATER / AQUA / EAU, DIMETHICONE, C12-15 ALKYL BENZOATE, ZINC OXIDE (NANO), TITANIUM DIOXIDE (NANO), BUTYLENE GLYCOL, DIPHENYLSILOXY PHENYL TRIMETHICONE, LAURYL POLYGLYCERYL-3 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYGLYCERYL- 2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, SILICA, TRISILOXANE, PANTHENOL, AMINOPROPYL DIMETHICONE, SODIUM CHLORIDE, 1,2-HEXANEDIOL, POLYGLYCERYL- 3 DIISOSTEARATE, VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, ALUMINUM STEARATE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, ALUMINUM HYDROXIDE, STEARIC ACID, ALUMINA, C12-15 ALCOHOLS, ETHYLHEXYLGLYCERIN, DISODIUM EDTA, MADECASSOSIDE, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, TOCOPHEROL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT