ETUDE HOUSE Soon jung Hydro Barrier Cream 100ml

ETUDE HOUSE Soon jung Hydro Barrier Cream 100ml

1,499.00 ден 1,124.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Soon jung Hydro Barrier Cream кој е преполн со хидрантни состојки кои сочинуваат 92,2% од формулата,  ја смирува иритирана кожа и зајакнува вашата бариера. Оригиналната формулација неодамна е подобрена со додавање на состојки кои се уште понежни за вашата кожа и кои дополнително смируваат. Исто така, неколку состојки се отстранети за понатамошно намалување на потенцијална иритација.

Херојските состојки во оваа крема се пантенолот, кој ја навлажнува, омекнува и го намалува стресот на кожата; мадекасозид, кој потекнува од смирување на centella asiatica (cica); и екстракт од зелен чај, кој содржи антиоксидантни, антиинфламаторни и антимикробни својства. Овие состојки дејствуваат заедно за да ја поправат оштетената бариера , да ја навлажнуваат и заштитуваат кожата.

Хранливата формула не содржи вештачки мириси, парабени, минерални масла, вештачки бои, состојки од животинско потекло.

Како се користи овој производ?

  • По чистење, тонирање и користење на производи за третман, нанесете го кремот на дланките и рамномерно распределете го на цело лице.

Состав: WATER / AQUA / EAU, GLYCERIN, PROPANEDIOL, PANTHENOL, PENTAERYTHRITYL TETRAETHYLHEXANOATE, HYDROGENATED POLY(C6-14 OLEFIN), 1,2-HEXANEDIOL, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, TREHALOSE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, C14-22 ALCOHOLS, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERYL CAPRYLATE, BEHENYL ALCOHOL, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ARACHIDYL GLUCOSIDE, BUTYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA, SORBITAN ISOSTEARATE, ALLANTOIN, MADECASSOSIDE, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, GLUCOSE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, TOCOPHEROL