Cosrx Ultimate Nourishing Rice Overnight Mask

Cosrx Ultimate Nourishing Rice Overnight Mask

1,299.00 ден 1,099.00 ден

Out of stock

Формулирана со 65% екстракт од ориз, оваа неизмивачка маска интензивно ја хидрира и осветлува кожата што резултира со свеж и рамномерен тен. Во својот состав одржи ниацинамид, состојка која ја осветлува и хидрира кожата и го регулира лачењето на себум. Оваа маска е дизајнирана да ја храни и навлажнува уморна кожа додека спиете. Со текстура на лесен крем, лесно се апсорбира, така што може да се користи и како дневна или ноќна хидратантна крема!

Како се користи овој производ?
Може да се користи како последен чекор од вечерната рутина (неизмивачка маска), да се измие по 10-20 минтуи или користете ја наместо вашата утринска хидратантна крема.

Состав:
Oryza Sativa (Rice) Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Betaine, Niacinamide, Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Kernel Oil, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Arginine, Carbomer, Allantoin, Xanthan Gum