Cosrx Ultimate Moisturizing Honey Overnight Mask

Cosrx Ultimate Moisturizing Honey Overnight Mask

1,299.00 ден 909.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Разбудете се за смирена, чиста и хидрирана кожа!
Оваа маска содржи 87.26% екстракт од прополис, антибактериска и антиинфламаторна состојка која го забрзува заздравувањето на чувствителностите на акните и кожата. Формулата исто така содржи и терапевтски пчелин восок за одржување на влажноста и аденозин против стареење на кожата.
Лесната, но сепак хранлива формула е совршена за масна, комбинирана и нормална кожа.
pH вредност од 6,0.

Како се користи овој производ?
Може да се користи како последен чекор од вечерната рутина (неизмивачка маска), да се измие по 10-20 минути или користете ја наместо вашата утринска хидратантна крема.

Состав:
Propolis Extract, Butylene Glycol, Glycerin, Betaine, 1,2-Hexanediol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Arginine, Cassia Obtusifolia Seed Extract, Dimethicone, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Sodium Hyaluronate, Beeswax, Allantoin, Panthenol, Sodium Polyacrylate, Adenosine.