Cosrx Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser

Cosrx Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser

899.00 ден 606.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Отстранете ги нечистотиите на кожата со COSRX Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser , хранлив гел за чистење кој помага во третирање и спречување на појава на акни. Збогатен со мешавина од масло од чајно дрво, Willow Bark Water и 0,5% салицилна киселина, средството за чистење нежно ја отстранува нечистотијата, вишокот себум, се справува со затнатите пори и истовремено ја хидрира кожата.

Како се користи овој производ?
Нанесете соодветна количина на рацете и нежно масирајте го чистачот на влажна кожа, избегнувајќи ја областа околу очите и устата. Исплакнете со млака вода и продолжете со рутината.

Состав:
Water, Glycerin, Myristic Acid, Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Butylene Glycol, Glycol Distearate, Polysorbate 80, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Salicylic Acid, Cocamidopropyl Betaine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Fragrance, Sodium Chloride, Melaleuca Alternigolia (Tea Tree) Leaf Oil, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Salix Alba (Willow) Bark Water, Saccharomyces Ferment, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, 1,2-Hexanediol, Ethyl Hexanediol, Citric Acid, Disodium EDTA.