Cosrx Low pH Good Morning Cleanser

Cosrx Low pH Good Morning Cleanser

999.00 ден 606.00 ден

Продуктот го има на залиха!

Одржете ја кожата свежа и чиста со COSRX Low pH Good Morning Gel Cleanser!
Формулиран со ботанички состојки за прочистување на кожата, овој нежен и хидратантен гел ги отстранува нечистотиите без да го наруши природниот баланс на кожата.
Погоден е за сите типови на кожа, особено за оние со масна и чувствителна кожа.

Клучни состојки:
Бета хидрокси киселини – Ја отстрануваат мртвата кожа и себум што ги затнува порите.
Масло од чајно дрво – Ги чисти порите, има антибактериски својства.
Масло од јаглика – Ја омекнува, хидрира и ја храни кожата.

Клучни карактеристики:
• Ја враќа кожата до оптималното ниво на pH
• Длабински ја чисти кожата од надворежни загадувачи, нечистотии, мртва кожа и себум
• Го контролира лачењето на себум и го намалува изгледот на порите
• Ја омекнува кожата без да ја иритира
• pH вредност од 5,3-6,3

Како се користи овој производ?
Користете го наутро и навечер по отстранувањето на шминката. Нанесете соодветна количина на рацете и нежно масирајте го чистачот на влажна кожа, избегнувајќи ја областа околу очите и устата. Исплакнете со млака вода и продолжете со рутината.

Состав:
Water, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Polysorbate 20, Styrax Japonicus Branch/Fruit/Leaf Extract, Butylene Glycol, Saccharomyces Ferment, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Allantoin, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Betaine Salicylate, Citric Acid, Ethyl Hexanediol, 1,2-Hexanediol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA.